Anastaziel

Lze obložit plechovou garáž sádrokartonem?

Je dobrý nápad obložit klasickou plechovou garáž sádrokartonem a následně zomítnout? Myslíte, že bude na tom zohýbaném plechu polystyren držet? Případně jaké lepidlo byste doporučovali? Moc děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Zvenku. Z estetického hlediska, aby povrch garáže vypadal jako fasáda domu. Napadlo nás právě proto obložení sádrokartonem (ne polystyrenem) a následné zomítnutí do barvy fasády domu, ale myslíme si, že to po čase odpadne. Napadá Vás jiná možnost, jak toho docílit? Děkuji moc…

Nejlepší odpověď
Pájo

Sádrokarton bych k těm účelům nedoporučoval. Když už tak OSB desky určené pro venkovní použití (ochrana proti navlhání) nebo cementotřískové desky (http://www.ce­tris.cz/syste­my/stenove-systemy/deska-cetris-plus/). Desky uchytit na konstrukci garáže, lepší by možná bylo dát ty desky na latě (pokud je plech vlnitý), pod latě do prohlubní a mezi latě čedičovou plsť. Na impregnované deský kontaktně-zateplovací systém… =

  • nalepit tepelnou izolaci z pěnového polystyrenu nebo vaty
  • armovací hmota (plus výztužná síť; perlinka)
  • penetrační nátěr
  • tenkovrstvá omítka

Další odpovědi
anonym

Zevnitř nebo zvenku? 🙂 Sádrokarton není polystyren.

badisko

je to trochu zmatene …tak sadrokarton nebo polystyren?..no nedelal bych to plech bude korodovat..a zadne lepidlo vam to neudrzi…toto reseni nebude mit dlouheho trvani …
Doplňuji:
obezdit ytongem..(poro­beton) pak natahnout perlinku a lepidlo…ve finale pouzit venkovni stuk..

Sůwa

Já bych použila desky Lignopor ( heraklit + polystyren ) na konstrukci z latí.

Pájo

Špatně se budou ty desky Lignoporu montovat jen na latě. Musel by se udělat hustší rošt… a to už můžete montovat podkladové OSB nebo Cetris desky celoplošně, cenově to oproti latím výjde určitě i lépe. Lignopor by sice vytvořil tvrdší povrch, než KZS, ale stejně se musí překrýt síťovinou, aby nevznikaly praskliny mezi deskami Lignoporu přímo na omítce.

Sůwa

Mám takhle udělaný strop v jedné místnosti v podkroví a dokonce Lignopor je i dostatečná tepelná izolace. Tenkrát sice jiný vhodný materiál nebyl k mání, ale vypadá to dobře i po letech a omítka nepraská. 🙂

Pájo

Ten strop je něco jiného, tam jsou desky chycené na rovnou plochu. Jsou v suchu. Snažit se je šroubovat do latí by bylo horší… (nikoli však nemožné).