Avatar uživatele
horke-kakao

Lze neplatit zdravotní pojištění?

Ahoj. Lze neplatit zdravotní pojištění? Nechápu proč mám platit 12 měsíců, když chodím k doktorovi častěji jednou za pár let nebo maximálně 2× ročně. Využívám vlastně preventivně pouze zubaře/gynekologii. Jsem schopná si to vybavit třeba v jednom měsíci a dalších xy měsíců vůbec pojištění nepotřebuju. Byla jsem na pracáku, jelikož pracuju spíš na dohody a teď už na něm nejsem, ale zároveň nejsem ani nikde na HPP, ani nejsem OSVČ. Pochopila jsem že pokud mám VZP tak si musím teda platby zařídit u VZP, jenže mně došlo že já to zdravotnictví fakt využívám hodně zřídka. Je nějaká možnost zrušit pojištění u VZP a tím pádem neplatit nic? Klidně budu platit jen u doktora, když ho budu zrovna potřebovat, a řekla bych že budu i pro stát o dost levnější.
Doplňuji:
Jenom chci doplnit že se mi už 10 let nic nestalo ani nesportuju nějak tak aby se mi něco mělo stát. Ani nechodím na žádné operace a dávám si pozor. A vážně to zdravotnictví využívám minimálně a nemocná jsem maximálně jednou do roka,.. a vystačím si s lékama z lékárny.

U zubaře platím několik tisíc i když pojištěná jsem. Takže proč mám platit nějaké částky měsíčně??? Nejde to nějak pozastavit, a využívat třeba vždy na ty maximálně dva měsíce v roce??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3413 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Jsi povinná ho platit.
To bych tě chtěl vidět jak budeš platit u doktora. Nemáš ponětí o cenách.
Když budeš potřebovat operaci. Kdo ji bude platit.
Státu nic neplatíš. Platíš do solidárního systému z kterého se financuje zdravotní péče pro všechny. Zaplať pán bůh že to tak je.
Doplňuji:
Zdravotní pojištění je povinné. Se všemi následky neplacení. Včetně exekuce.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nemusíš platit, ale v případě, že se ti stane nehoda, postihne vážná choroba, zaplať si léčení sama. Víš co je solidarita ?
Doplňuji:
Tak zítra si dej bacha na ulici, na přechodu…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Vyhnout se platbě zdravotního pojištění ze zákona nelze. Každý občan musí být pojištěn u některé ze zdravotních pojišťoven. Ani „pozastavit“ pojištění nelze. Když nebudeš platit, zdravotní pojišťovna tě časem „vyhmátne“ a pošle ti složenku k proplacení nejen dlužné částky, ale i poměrně vysokého penále z nezaplacené částky.
To už tak v životě chodí, že jeden člověk marodí víc než druhý, který nemarodí skoro vůbec. Oni ty nemoci ale s přibývajícím věkem většinou přijdou na každého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

To co budeš platit měsíčně je „směšná“ částka.Ale když se ti stane něco závažnějšího budeš platit 300 000?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Platit zdravotní pojištění je ze zákona. Takže musíš.
K tvé argumentaci mohu jen říci, že je krátkozraká. Pokud se zavážeš, že v 50 letech zemřeš, tak je to pochopitelné. Zdravotní náklady na tebe jsou fakt malé a nevyčerpáš co zaplatíš. Pak ti začnou přibývat problémy, půjdeš do d§chodu a minmálním příjmem a zdravotnictví bude využívat v plné míře. A to si budeš schopna platit? Každý z důchodců si stěžuje, že nemá ani na léky a co potom na platbu léčení. S přibývajícím věkem jsou postupně lékařské zákroky zdarma – platí je zdravotní pojišťovna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Pochopil jsem, že jste žena. Víte, co stojí všechna těhotenská vyšetření a nedejbože „obyčejný“ císařský porad? Pokud jste ještě děti neměla, tak to berete tak, že si to předplácíte …
Pravidlěně vyjíždím účet ze ZP na celou rodinu a u mě osobně je to klidně tak, že za rok odvedu 20× víc, než dostanu na péči vč. kapitačních plateb. Pak ale bylo naše dítě měsíc na JIPce a 10 let mého placení bylo pryč …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

nic jim neplať ..zaplať si zdrav.poj. v zemi, kde jedno z těch komfortních stojí cirka 1.000kč/rok (různý takový země jsou v africe a asii) a na svý pojišťovně vyplň prohlášení o dlouhodobém pobytu v zahraničí. To je vše. Ovšem pak tady k doktorovi fakt nemůžeš.
No a když se pak „vrátíš“ do vlasti (třeba za 15let), doložíš jim zpětně to pojištění z tý země, kdes to platila.
Tak zlom vaz a cenné rady nedávej, ale prodávej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Nelze neplatit, je na to zákon: http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-verejnem-zdravotnim-pojisteni

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek