Andělé

Lze nějakou přírodní cestou pomoci zvýšit soustředění?

Mám sice pěkné známky,ale soustředím se na učení až doma,v klidu.Ve škole už od mala nedokážu dlouho udržet pozornost.

Nejlepší odpověď
hanulka11

spíš pevnou vůlí-nevěřím nějakým tabletkám či něčemu jinému-
když chci jde to

Další odpovědi
irij

Ani já bych jakékoliv pilulky nedoporučoval. Ze studií si pamatuji, že kdokoliv se o podobné experimenty pokusil, dopadl zle, neboť pak následoval vždy hluboký útlum. Opravdu vůle ale hlavně autovýcvik soustředění. Dlouhodobě , výsledky se dostaví. Existují i poradny s odborníky a dokonce jsem viděl i jakousi příručku. Ty odborníky bych ale doporučil především , neboť u každého jedince neschopnost se soustředit může pramenit z jiných důvodů.

led

Je to „jednoduché“, treba myšlienky upriamiť len na školu (stať sa šprtom).
V práci na to máme heslo: city bokom.
Takže: Keď zazvoní, city bokom.

Terryle

Mně pomáhal při učení lecitin – sice mě do knížek přímo nedokopal, ale šlo to s ním jaksi snáz a to pak i člověk má docela motivaci, když cítí, že to dobře jde.
No a jinak klasika – kofein, zelenej čaj. Ten mám asi nejradši, pozvolna povzbudí a navíc je zdravej.

Mili @

kafééém…
tabletky spíš uškodí…

anonym

Přírodní cestou by to šlo. Snížit nároky na výkon člověka. Není stroj.