TONICK

Lze nějak zvětšit sílu z routeru vysílaného WiFi signálu?

Ahoj, mám router D-Link DSL 2741B, který má dvě anténky, které slouží k vysílání WiFi signálu a nějak mi nestačí síla signálu – potřeboval bych ho trochu zesílit. Lze to nějak udělat? Např. namontovat na router místo těch dvou miniaturních antének nějaké větší, silnější? Slyšel jsem o možnosti zakoupit k WiFi přijímači od TP-Linku silnější 8dB anténku, která má větší citlivost a signál lépe zpracuje.. No jo, jenže je to jen polovina mého problému vyřešena. Potřeboval bych totiž chytit signál WiFi i na telefonu a k tomu přijímač TP-Link nepřipojím, protože nemá USB port 😁 Proto prosím o radu, jak lze zesílit vysílaný signál. Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud to router umožňuje lze připojit externí anténu z větším vyzařovacím výkonem. Bohužel tyto antény jsou směrové, takže vyzařují do sektoru max. 60o.
Pokud vám úhel pokrytí signálem 60o bude stačit tak to lze realizovat. Jinak je třeba router s větším vysílacím výkonem a všesměrová prutová anténa.

Pokud má mobil WiFi nevím co chcete k mobilu připojovat.

Další odpovědi
sdesigner

Na routru jedine lepsi antenkou a no a signal mobilu nevylepsis nijak. Vykon zesilovace v mobilu je dany vyrobcem a prispusobeny vykonu baterie a miniaturnosti komponentu v mobilu. Snad by pomohlo naisntalovani nejakeho digitalniho opakovace v dome ale to je draha zalezitost ;)

led

pred 34 dňami som na to dávala odpoveď:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-nastavit-wifi-router-tak-abych-mel-co-nejvetsi-pokryti-s-co-nejlepsi-kvalitou-signalu-kanaly-mam-osetrene-diky

Ad Mosoj:
čiastočne je možné spôsob zosilenia v odkazoch použiť aj na mobil
Ad sdesigner:
…v tých odkazoch je lacná úprava signálu

Ad TONICK a iní,
skúste trochu využívať aj modrú lištu:
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­60&q=signal+wi­fi&sa=Vyhledat