Pokročilý

Lze nějak zvětšit sílu z routeru vysílaného WiFi signálu?

Ahoj, mám router D-Link DSL 2741B, který má dvě anténky, které slouží k vysílání WiFi signálu a nějak mi nestačí síla signálu – potřeboval bych ho trochu zesílit. Lze to nějak udělat? Např. namontovat na router místo těch dvou miniaturních antének nějaké větší, silnější? Slyšel jsem o možnosti zakoupit k WiFi přijímači od TP-Linku silnější 8dB anténku, která má větší citlivost a signál lépe zpracuje.. No jo, jenže je to jen polovina mého problému vyřešena. Potřeboval bych totiž chytit signál WiFi i na telefonu a k tomu přijímač TP-Link nepřipojím, protože nemá USB port :-D Proto prosím o radu, jak lze zesílit vysílaný signál. Děkuji :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud to router umožňuje lze připojit externí anténu z větším vyzařovacím výkonem. Bohužel tyto antény jsou směrové, takže vyzařují do sektoru max. 60o.
Pokud vám úhel pokrytí signálem 60o bude stačit tak to lze realizovat. Jinak je třeba router s větším vysílacím výkonem a všesměrová prutová anténa.

Pokud má mobil WiFi nevím co chcete k mobilu připojovat.

Další odpovědi:

Pokročilý

Na routru jedine lepsi antenkou a no a signal mobilu nevylepsis nijak. Vykon zesilovace v mobilu je dany vyrobcem a prispusobeny vykonu baterie a miniaturnosti komponentu v mobilu. Snad by pomohlo naisntalovani nejakeho digitalniho opakovace v dome ale to je draha zalezitost ;)

Zlatý

pred 34 dňami som na to dávala odpoveď:
http://www.odpovedi.cz/…

Ad Mosoj:
čiastočne je možné spôsob zosilenia v odkazoch použiť aj na mobil
Ad sdesigner:
...v tých odkazoch je lacná úprava signálu

Ad TONICK a iní,
skúste trochu využívať aj modrú lištu:
http://www.odpovedi.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.