lenina270

lze nějak zrušit 2letou smlouvu na paušál na mobil?

máte prosím nějaký fígl jak předčasně zrušit smlouvu na mobil-a nic neplatit,žádný extra doplatek?nevyplatí se mi dávat paušál,stačil by mi jen na kredit 1za 2–3 měs.dokoupit…
prý to nejde ale určitě je tu někdo machr a ví jak to obejít

Nejlepší odpověď
anonym

Tady žádný fígl nepomůže, protože podpisem smlouvy se zavazujete respektovat jejich obchodní podmínky.
Každý operátor má u jednotlivých tarifů své podmínky. Dcera měla studentský tarif pohoda, a když jela na rok do Anglie, stal se zoufale ztrátový. Nakonec jsme na rok nechali tu SIM kartu někomu z příbuzných tady v Česku.
Ale O2 mívala poplatek za výpověď 100 Kč, ovšem s podmínkou, že klient mezitím nevyužil nákupu dotovaného mobilu.
Jediná cesta, zajít na obchodní pobočku operátora, sdělit, že máte změnu měsíčních hovorů, nechat si nabídnout výhodnější alternativu, případně pohrozit odchodem ke konkurenčnímu operátorovi. To jediné na ně ještě tak nějak platí.

Další odpovědi
jmhad

Pokud vím,tak nejde,ale neznám Vaši smlouvu.Ti operátoři to mají tak udělané,že podpisem,resp. prvním zavoláním člověk spadne do jejich pasti a platí a platí.Proto mám už 10 let předplacenou kartu a jsem spokojen.

Michal Kole

Většinou dost složitě a ne zadarmo. Uzavřít ji je snadné, lze to i po telefonu, ale vyvávazt se z ní je horší.

Zkusit ji ukázat nějakému právníkovi třeba najde kličku, ale dost o tom pochybuji, protože operátoři ji taky ukázali právníkůma řekli jim, aby ji napsali tak, aby se z ní vyvázat nešlo bez trestu.

kikina1999

paušál zrušit podle mě nejde. Měla jsem také dvouletou smlouvu, chtěla jsem ji zrušit, tak jsem zašla do prodejny t-mobile, a řekli mi, že to opravdu nejde. Tak jsem musela ty 2 roky počkat a pořád jsem jen platila a platila.

Drap

Každá smlouva jde zrušitz, problém je v tom, za jakou cenu. Operátor by ji určitě zrušil, pokud by jste třeba vyplatila chybějící částku předem . Jedině snad právníka, pečlivě prostudovat smlouvu, třeba někde bude mezera.

led

V zmluve máte uvedený aj spôsob zrušenia zmluvy. Sú tri varianty ukončenia zmluvy z vašej strany,
1 – zrušíte zmluvu pre dohodnutým termínom a zaplatíte zmluvnú pokutu ako je uvedené v zmluve
2 – zmluvný partner (telefonna spoločnosť) neplní dohodnuté zmluvné body – musíte dokázať
3 – počkáte do konca zmluvne dohodnutej doby (bezplatné)
PS.
ja som to po skončení zmluvnej doby riešila prenesením čísla k druhému operátorovi za výhodnejších podmienok, celé to vybavoval on. Teraz platím, len čo prevolám.

emba5

Škoda že jste nenapsala Operátora.Zrušení je většinou moc nevýhodné.Spíš dohodnout co nejnižší tarif.

Mad

U T-Mobile jedině doplatit jednorázově celou částku paušálu za dva roky. Bohužel, je to děs.