Stříbrný

Lze nějak z videa či zvukové stropy odstranit "pískání"?

viz toto video http://www.youtube.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

z videa nevim esly to doma udelas ...ale premyslel jsi ze by to slo teoreticky ..potlacit nekterym programen na mixovani hudby tak napr ... Virtual DJ a jemu podobne nemam to oskouzene ale teoreticky by to slo ....

Další odpovědi:

Pokročilý

Filtrem typu pásmová zádrž (Band-stop filter). Např. Audacity podporuje zobrazení amplitudového frekvenčního spektra. Musíš přibližně odhadnout, který peak (kopeček) v amplitudovém spektru představuje "pískání", je li "pískání" výrazné, pak by se ten peak měl být výrazný a pásmovou zádrží, kde si zvolíš rozsah frekvencí, které chceš o rozumným způsobem zeslabit a pískání by mělo vymizet.
Říkám rozumně z toho důvodu, že je třeba volit kompromis mezi trochou toho šumu a pískání a zvukem, který je špatným použitím filtru výrazně zkreslený.
Doplňuji:
Tak konkrétně v tom videu má ten pískot peak na 11624 Hz, takže pomocí pásmové zádrž nastavíš centrum na 11624 a umažeš desetinu oktávy. Zkoušel jsem to v Audacity s plug-inem bandstop.ny a pískot zmizel za cenu rozumné kvality lidského hlasu.

Zlatý

hele :))
myslím, že to psala ta holka co to nahrávala..

Zveřejněno 9. 12. 2012

Omlouvám se za kvalitu zvuku, nemám extrémně dobrej mikrofon.
Jelikož neumím vysvětlovat, i přes to jsem to zkusila. Doufám, že je to aspoň trošku pochopitelný, ale upřímně... já osobně bych z toho moc nepobrala. Neumím vysvětlovat :( xD
Hlas je docela nudnej a tichej, protože jsem to nahrávala chvíli po probuzení.Omlouvám se za výpadky "Eeee...eeee...." ale to se mi stává často i v reálném životě. z 15 minut jsem to zkrátila na 12, když jsem vymazávala ty větší záseky.
Jakékoliv otázky a dotazy pište do kometářů a já na ně odopovím buď zde, nebo v dalším videu... pokud někdo bude mít zájem -_-
Editace se na obyčejným kolečku taky nevysvětluje nijak extra dobře, ale tam už jde jen o fígle. Tady jde spíš o základní fce. programu. ;)
Program:
http://www.ulozto.cz/…
heslo: oyasuminasai

Kategorie

Jak na to + styl
Licence

Standardní licence YouTube

vypnout zvuk?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.