MyOtherSelf

Lze nějak rychle převést text z knížky do elektronické podoby?

nejlépe do wordu a v češtině .. většina nezvládá diakritiku

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano. Použij skener s OCR. Ale převod do CZ nikdy není dokonalý. EN texty jsou v obvykle pohodě.

Další odpovědi
ivzez

Stačí-li obrázky, pak naskenovat.

Pokud byste potřeboval editovatelnou podobu,
je nejjednodušší knihu přepsat.

cochee

Mám stejnou radu jako Lamalam, já si však nemyslím, že je to rychle. V závislosti na počtu stránek knihy to potrvá pěkných pár dní, ne-li týdnů. (Rychleji to ale asi nepůjde, nepočítáme-li stažení hotového řešení.) Ad ivzez: to bude ale mega a megabajtů :)

ivzez

Cochee, já to vím. Ale po zkušenostech s různými OCR programy a online službami jsem dospěla k závěru, že je přepis jednodušší. Pokud některý program/služba nezvládne češtinu, je oprava mnohem horší, snadno se něco přehlédne, …