zjentek

Lze nějak rozlišit hlad od chuti na jídlo?

Je možný, aby měl člověk od rána do večera pořád jenom hlad, anebo je to nějaký neznámý klam?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to jen rozežranost způsobená nesprávnými návyky v jídle.

Další odpovědi
marci1

Není možné, aby měl člověk celý den hlad, hlad je většinou spojen s dalšími fyzickými příznaky, takže vám třeba kručí v žaludku nebo máte třeba bolest hlavy z hladu (poklesne hladina krevního cukru, tak bohužel tedy to je velmi silný signál, protože mozek se živí výhradně glukózou). A jenom ve velmi extrémních situacích může přecházet na využití vlastně jiných živin. A teď si představte, že vy dlouho nejíte, tak vás nejdřív trochu pobolívá hlava, pak začnete zívat, cítíte únavu. A v těch nejhorších situacích se vám může udělat až zle od žaludku, což potom je velmi nepříjemné, protože vám kručí v žaludku a zároveň je vám od něj zle, takže jako v podstatě nemůžete pořádně jíst.

Spíše máme „chuť“ na jídlo. Chuť je jen to, že se nám sbíhají ty sliny, ale nebolí nás nic, žádná hlava, není nám špatně. Jenom prostě chceme jíst, protože to vidíme nebo cítíme.:-))
Zdroj: Rozhovor s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou v Českém rozhlase
http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/hubne­tezdrave/_zpra­va/jak-nepodlehnout-chuti-na-jidlo-a-zkrotit-sve-chute--892593

dalid

Pocit hladu je casto vyvolany nedostatkom cukru, ale ak si das „rychly“ cukor (sladkosti, kolace,…) tak sa pocit hladu o chvilu vrati a vytvara sa zavyslost na cukre. Vhodne je ovocie alebo napriklad mrkva. Druhou moznou pricinou je nedostatok tekutin. V priebehu doobedia je dobre vypit liter vody/caju. A hlavne hladu treba predchadzat pravidelnymi malymi porciami zdraveho jedla.