lze nějak pomoci kačenkám v mrazech na zamrzlém rybníku?

Na okraji města Hrad.Král,kousek od lesa,vedle hlavní silnice s hustým provozem,je zamrzající rybník a na něm "vegetí"hejno kačenek.Po zamrznutí,si zatím,cca uprostřed,hou­ževnatě udržují asi 1m vodní plochy.Čím je přikrmovat?Mohou vůbec přežít mráz i když rybník zamrzne a ve dne na ledě děti bruslí?Neměl by TO řešit myslivec,nebo porybný,nebo majitel??PS:Jezdím denně několikrát okolo a nějak mi to nedá. :)

Nejlepší odpověď
HOMER

Nejsem si tím jistý na sto%,ale myslím že by přežít měly.Zima je každý rok a kachny přesto pořád žijou.Navíc až rybník zamrzne,poletí nejspíš zas dál a třeba najdou nějakou řeku,která nebude zamrzlá.Tohle asi řídí příroda a ne myslivci.

Další odpovědi
ReHu

Asi by to nechtělo je moc překrmovat, i když teď je to o dost těžší. Pokud to půjde, zkuste ji pomoci udržovat v provozu aspoň ten kousek vodní hladiny. Jestli to jde, tak pomoci led rozbíjet. R.

panenka

kačenky a husy krmíme 2–3 dny starým pečivem,nesmí být ale příliš tvrdé a ve velkých kusech.co se týče zimy tak přes zimu bych doporučovala zajít někám do zverimexu kde vám poradí co jím přes zimu dávat.myslím si že nějaké granulky by určitě v zimě mohly.zde vám posílám odkaz na stránku kde si vše o tomto dovíte více.

Zdroj: www.sestka.cz/in­dex.php?clanek=1052

Brčko

Vodní ptáci jsou dokonale připravení na zimní nepohodu.Přikrmo­vání dobré ale nesmí se přehánět protože si ptáci na to zvyknou a stanou se na něm závislí.O to že by jim byla zima se nemusíte bát,pokud nezamrznou do ledu tak zimu přečkají líp jak zvěř v lesích!

motejlinka

Nestrachujte se o ně příliš. Zvířátka jsou šikovná a většinou si poradí samy. Příroda je to naučila. Přikrmujte je jen za mrazu, jinak zleniví a setrvají i tam, kde už to pro ně není vhodné. Pokud už přimrznou, je spíš lepší nechat je tak. Jasně, vaši jemnou duši takový pohled bolí. Ale kačenky toto přežijí spíše, než při složitém odsekávání z ledu. Mají opravdu dostatečnou vrstvu tuku a peří. Příroda ví, co dělá :) nebojte
Za zcela nevhodné krmivo je nutné označit vánoční pečivo, zbytky ze silvestrovského stolu, smažené potraviny, kynutá těsta a čerstvé pečivo, mléčné produkty a podobně. Taková potrava může ptákům způsobit těžké zažívací problémy i následnou smrt.

Přirozenou potravou jsou jim vodní a vlhkomilné rostliny a řasy, případně jejich semena.

Pro umělé přikrmování můžete zvolit různé druhy obilí – pšenici, žito, ječmen, oves, ale i kukuřici, popřípadě ovesné a pšeničné vločky, nebo obilný šrot. Dále je vhodné podávat nakrájené zbytky syrové zeleniny – okrajové listy ze salátu, kapusty, listy z kedluben, špenát, slupky z jablek. Také je možné v omezené míře přikrmovat vařenými těstovinami, nebo vařenými rozmačkanými brambory.