beer

Lze nějak doma svépomocně opravit termostatický ventil?Po sejmutí hlavice tato vypadá nepoškozena včetně přítlač. středu

Ventil je na radiátoru ÚT, nyní je ale radiátor stále teplý, i když je ventil zcela uzavřen, ještě loni to bylo v pořádku. Celý ventil vypadá téměř stejně, jako tento:
http://www.go­ogle.cz/imgres?im­gurl=http://www­.kouzelnebydle­ni.cz/wp-content/upload­s/2012/10/ven­til-termohlavice.jpg&im­grefurl=http://www­.kouzelnebydle­ni.cz/udrzba-radiatoru-a-termostaticky-ventil/&h=996&w­=695&sz=121&tbnid=8gu1DY­5SMff5oM:&tbnh=90&tbnw=6­3&zoom=1&usg=__KSb-BLbGv67ih2DuK­C39ruSBIdU=&do­cid=yH9Otapc9f7Y­aM&sa=X&ei=W09NUp_sJo­Pa4ASLpoDgCw&sqi=2&ve­d=0CDcQ9QEwAw&dur=4432
Doplňuji:
Tak uuuž je to v pohodě, skutečně stačilo tu „osičku“, jak píše klob1 pořádně promačkat )) Asi byla nějaká nečistota ve ventilu. Díky moc !!

Nejlepší odpověď
klob1

Zkuste zatlačit na tu osičku, jestli zajede dovnitř. Většinou stačí rozhýbat,směr dovnitř a ven.Může být jen zalehlý,nebo podle toho jak je starý,může být unavená pružinka,měla by pružit zpět.Nám to také dělalo a stačilo s tím párkrát pohnout tou osičkou.
Nebo je také možné,že se přetočil a nastavil na jiné odpružení, to také často dělá lidem.že to rozdělají nebo se pootočí přítlak.

Další odpovědi
Hlada

Termostatický váleček je vadný. Neustálým tlakem ztratí těsnost, vyteče z něj kapalina, čímž se zkrátí a přestane tak zavírat ventil. Hlavici na obrázku neznám, takže dám jen typ na opravu.
Jestli je to možné, tak posunout zarážku nízké teploty a posunout stupnici.
Dát podložku pod pružinu, vyměnit kolíček za delší nebo prostě jinak regulační člen prodloužit.
Vyměnit regulační váleček.
Nahradit regulční člen pevným válečkem a teplotu regulovat ručně.

anonym

Reaguje hlavice na změnu teploty? (např. ji zkus dát do lednice).
Pokud ne, bývá levnější hlavici vyměnit.

Jakub Tlapal

Měl jsem podobný problém, taky jsem se pokoušel sám opravit termostatický ventil , ale marně, tak jsem pak stejně musel objednat nový. Nedá mi to, a vždycky zkouším věci nejdřív opravit. Baví mě to a hlavně něco opravit je umění. koupit novou věc dokáže každý. Někdy ale i já musím něco koupit, protože se nedá opravit všechno.