Lze naprosto zapomenout na určité časové období?

Zajímalo by mě zda lze zcela zapomenout na nějakou část život. Uvádím příklad, když třeba matce zahyna pětileté dítě, je pro ni možné úplně zapomenout na někdejší existenci dítěte?

Nejlepší odpověď
anonym

Cíleně nelze zapomenout na určité časové období. Jedině zažitým traumatem, kdy se tělo brání a odsune vzpomínky na zažitý strach a hrůzu. Taky po úrazu hlavy, respektivě poškození části mozku.

Další odpovědi
Mirdas

Záleží jak vám ta daná doba ovlivnila další období života, nebo dokonce celý zbytek.
V tomto případě jen těžko dokážete zapomenout.

Samozřejmě může nastat situace kdy se tělo dokáže zlým událostem i bránit vytěsněním vzpomínek.