Lze namazat lyže sádlem pokud není po ruce vosk, aby dočasně lépe jely?

Nejlepší odpověď
Arne1

Namazat se dají lecčím. Když už není po ruce svíčka, tak bych raději nemazal. To sádlo asi bude fungovat jako zábrana lepení sněhu na skluznici, což je první důvod mazání. Mazání ovšem má i mírně lepit aby pomáhalo vést lyže, to u tohoto případu nebude, takže lyže budou hůře držet směr. Výdrž takového namazání bude také mnohem menší.

Mimochodem, mazání olejem se dělá při ježdění na svazích pokrytých plastikovými kartáči.

Zdroj: ne, ale třeba to někde je

Další odpovědi
gecco

Jo, jistěze sadlo zejména na firmu či ledě jede jako namazaná…
😉