quentos

Lze nabíjet současně dvě různé baterie?

Jinými slovy mohu dvě baterie velikosti AAA, z nichž každá má jinou značku (konkrétně Duracell a Energizer), společně vrazit do jednoho nabíjecího obvodu?

Nejlepší odpověď
Retko

No vetsina nabijecek nedovoli nabijet zvlast. A vyrobce nedoporucuje nabijet baterky ruznych firem a ruznych kapacit. Cili je to jen doporuceni. Konkretni duvody ale neznam.

Další odpovědi
Jakub

Záleží na tom, jakou používáš nabíječku.Jsou nabíječky, a těch je většina , co nabíjí dva články v sérii a u těch musíš dodržet kapacitu, bez ohledu na výrobce. Kdyby měly kapacitu rozdílnou, došlo by u jedné k přebití a u druhé k nedobití. To má za následek snížení životnosti , až zničení článku, a u druhé se vytvoří paměťový efekt a začne ztrácet kapacitu. Nejlepší je požívat nabíječky, které mají pro každý článek nabíjecí kanál a mikroprocesor hlídá přírůstek napětí na každém článku a vyhodnocuje stav nabití. V tomto případě je jedno jaký článek a jakého výrobce používáš. Rozdíl je pouze v ceně těchto nabíječek.Zatím, co ty obyčejné, o které bych nezavadil ani pohledem, za 140Kč, baterie celkem spolehlivě ničí. U těch druhých v cenových relacích nad 1000 Kč řízených mikroprocesorem, lze dosáhnout i těch uváděných, až 1000 nabíjecích cy­klů.

fortin

Já to tak dělám protože pro každou baterii jde nabíjecí napětí zvlášť. Takže můžu nabíjet jen jednu baterii.