Standaa

Lze na svém pozemku soukromě pěstovat konopí, vyrábět z ní mastičku nebo čaj na bolest a prodávat ji?

Je to legální? Pordával bych ji například na internetu.

Samozřejmě myslím legální konopí, s obsahem THC pod 0,3%, a kolik lze vypěstovat soukromě kytek?

Nejlepší odpověď
McArthur

Ne, nelze. V České republice pro pěstování konopí pro léčebné využití je potřeba povolení SÚKL. Státní ústav pro kontrolu léčiv ale povolení nevydá, protože současné licence jsou rozdány a o vydání dalších není zájem.

Proces získání všech povolení na výrobu masti (i bez konopí), kterou budete prodávat jen tak lidem, je složitý. Patří k tomu i testy na laboratorních zvířatech a lidech. Snazší je získat povolení na prodej kosmetických přípravků.

Další odpovědi
anonym

Mimomozemšťani + konopí = 20%

arygnoc

liečebné účinky konope neexistujú.

ľudstvo pozná konope 4000 rokov a vždy mala iba priemyselný účel (plátno) alebo sa používala (s vyšším obsahon thc) na varenie >šamanských< čajov.

s úctou voči bylinkárskym poznatkom čias minulých možno s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou povedať, že všetko je to iba feťácky humbuk.

;-Q

ps:
pochybovači tvrdiaci, že im to pomáha, prežívajú efekt placeba alebo sú závisláci (nechápať negatívne, i keď je viac-menej každá závislosť obmedzujúca).
Doplňuji:
aby sa nehovrilo, že neodpovedám na otázku (lebo niektorí určite nepochopia, že liek proti bolesti sa z konope vyrábať nedá):

je to nelegálne (stále je to droga).
výroba >lieku< je nemožná, lebo taký liek proste z konope nemožno vyrobiť, tá totiž neobsahuje analgeticky účinné látky (na rozdiel od omamných).

;-Q

hádať sa môžeme v diskusi.