Neonka

Lze na keramickou pánev nalít těsto např. na palačinky a péct ´´ na sucho´´ tzn. bez použití předem rozpáleného tuku ?

Nejlepší odpověď
gecco

Lze…
Ale nedělá to moc dobře té pánvi a ani těm palačinkám…
😉
Přiznám se – nedělám palačinky, ale pod tortilly kousek sádla dám…

Další odpovědi
anonym

Dá se, ale raději bych tam kápnul trochu oleje-pro jistotu. 🙂

huxa

Osobně palačinky dělám raději na teflonové pánvi, nicméně i na keramické, bohužel, trochu zde vadí, pokud je vroubkovaná.
Trochu oleje přidávám rovnou do palačinkového těsta-při smažení palačinky otáčím „házením“ pánví, kdy by létající olej nebyl zrovna dvakrát bezpečný. Také nebudou palačinky nasáknuté olejem, případně přismahlé-všude je rovnoměrná dávka oleje.