lavender

Lze mít novou dohodu o provedení práce u stejný firmy?

Jsem studentka, takže bych nerada platila zdravotní a sociální. Bohužel mi skončila smouva a dohoda o pracovní činnosti, aby mi posílali do 2 500 měsíčně a tedy nic nepatila, za prvé nepokraje všechno, co si vyděám a hlavně to v mé práci nějak neznají :D :D :D – prosím neřešte to. Mluvím o tom pořád, ale koukají na mě jak na blbce.

Zajímá mě zda bych mohla si u nich udělat novou dohodu o provení práce pokud změní jméno zaměstavatele. Jelikož se jedná o firmu s vícero pobočkami, myslím tím např:

Práce v Kauflandu
Můžu během jednoho roku u nich pracovat jak 300 hodin v Plzni tak poté dalších 300 hodin v Praze?

Nebo musí se zaměstnavatel změnit úplně, tedy i firma?

Ted mě ještě napadá – šlo by udělat dalších dohodu o provení práce pokud změní náplň mojí práce?

Děkuji moc za odpovědi a zároveň prosím o podložené informace, které bych mohla pak uvést.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. DPP je omezena 300 hodin/rok u jednoho zaměstnavatele (na pobočce nezáleží), tedy kauf Praha a Plzeň ´jedno jsou´
  2. je jedno, jakou práci (nebo na jaké pozici) pracuješ – zaměstnavatel je týž
  3. ale klidně můžeš odpracovat 300 hodin ročně v Kauflandu, dalších 300 v Aholdu, dalších 300 v Globusu, dalších 300 v Lidlu…

😉
Tyto informace jsou pdloženy Zákoníkem práce ( http://zakonik-prace.cz ), §75…
😉
__________
A neříkej mi, že tyto informace personalista/ka Kuafu nezná…
😁

Další odpovědi
ivzez

Podložené informace? Nastuduj si zákoník práce ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262 )!

Na základě DPP můžeš pro jednoho zaměstnavatele odpracovat v jednom kalendářním roce odpracovat maximálně 300 hodin (bez ohledu na druh práce
či na různé pobočky). S jedním zaměstnavatelem můžeš postupně uzavřít více
DPP, ale součet odpracovaných hodin ze všech DPP nesmí překročit 300 hodin
v jednom kalendářním roce.

Mohl by ale jít souběh DPČ a DPP.

Vzhledem k tomu, že by DPČ podle mne nebyla ZMR, není nutné ji omezovat odměnou do 2.500 Kč měsíčně. Jako studentce by se ti zdravotní pojištění nedopočítávalo do minimální mzdy, odvádělo by se jen z dosažené odměny, sociální pojištění se nedopočítává nikdy.

DPP: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p75
DPČ: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p76
_________

Poznámka:

Z popisu situace nemám pocit, že by „to v tvé práci nějak neznali“.
[Zaměstnáním malého rozsahu (ZMR) není automaticky každá DPČ
s odměnou do 2.500 Kč měsíčně. Budeš-li na DPČ pracovat delší
dobu/pravidelně, nepůjde podle mne o ZMR.]