Lze mít 2 Operační systémy ?

prosím nevíte zda lze mít 2 operační systémy na počítači s jedním pevným diskem a Vistou ??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím jak s vistou, ale myslím že ano.
Např. linux a windows lze.
jinak při nabíhání počítače-systému se zeptá co spustit.
Nejde však mít spuštěné dva systémy najednou.

Další odpovědi
led

Trochu poopravím Miroslavst
Môžte použiť aj virtuálny disk a doň si nabootovať akýkoľvek systém. V tom prípade, ale počítajte so čiastočným spomalením, pracujú oba systémy.

anonym

http://wiki.u­buntu.cz/Wubi
Pod tímto odkazem najdete zcela konkrétní návod jak priinstalovat Ubuntu Linux k Windows na jediném disku ..

Je zde popsáno to nejjednodušší řešení …
Při startu se vás počítač zeptá který z obou systému chcete použít.

Zdroj: http://wiki.u­buntu.cz/Wubi

dannero

Klidně i několik,je nutné ale rozdělit disk na menší části.Jde to udělat i bez rozdělení disku, ale to se moc nedoporučuje.Pak je tu ještě možnost spouštět systém uvnitř toho druhého např.pomocí virtualboxu, tam se dá spouštět libovolný počet systému najednou a dokonce v bezešvém režimu kdy máte společnou plochu pro oba systémy a může tak běžet najednou Vista s Linuxem nebo Vista s windows95 atd..