Avatar uživatele
ratava

Lze líného člověka „odnaučit“ lenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, hanny 2, zl@tk@ před 4421 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Ničemu, z čeho má skutečný požitek, člověka neodnaučíš. Je to stejné jako u alkoholiků, narkomanů a dalších závislých. Pokud to sám nebere jako svůj problém, nemá dùvod se měnit.
Jestli se jedná o „mládě“, evidentně je nutné začít hodně rychle pnoucí se proutek ohnout. Kapesné přiškrtit, přitvrdit v povinnostech, nějaký ten zákaz, stanovit pravidla a trvat na jejich dodržování.
Pokud se jedná o odrostlého tvora, prosté Netoleruji a Hni zadkem nebo padej! tě uchrání od budoucích problémů, které s lenochem a vyžírkou můžeš zaručeně očekávat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Za našeho mládí byl nejúčinnějším prostředkem dlouhý bič a malý dvůr.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Andělé

Mám s takovým člověkem zkušenost a mohu potvrdit,že to opravdu nejde. Je to ošklivá vlastnost,na kterou jak píše Damiana,se musí co nejdříve a to nejlépe tak,jak napsal dudu.
S dospělým už nikdo nehne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

mám zkušenost se synovcem je mu 20 a bohužel už se to odnaučit nedá !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přímo odnaučit zřejmě ne, ale jak píše Damiana – důsledně zamezit jakékoliv formě parazitování.
Naši předkové na to měli četná úsloví jako: „Bez práce nejsou koláče“, „Nouze naučila Dalibora housti“, „Život tě naučí“ (dnes spíše nesmlouvavé požadavky firem, kde by lenoch asi moc dlouho nepřežil) apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

neodnaucis?nechci:-)jsem lina jako veš a skáču jako blecha:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek