ratava

Lze lepove pasky na stromy (proti mravencum a p.) nahradit oboustr.lepenkou?

… nebo by lepidlo poskodilo nejak znatelne kuru stromu? Paska mi totiz uplne neprileha, kmen neni „rovny“ a mravenci ji tak vesele podbihaji…

Popr. znate-li jiny trik, jak na ne…

Dekuji

Dopl.
Ano- myslim lepici pasku, pardon :0)
Jde o to, ze kuru jsem musela misty odstranit a tak je tam celkem velka mezera… kmen je dost siroky, tak se ty pasky i dost tezko vazou… a mravenci tak maji prolezaci party…

Ale diky za rady, zkusim vse :0)

Nejlepší odpověď
mosoj

Podlep pásku , molitanem ( sílu podle nerovností) a ten podlep tou oboustrannou lepicí páskou.

Další odpovědi
gecco

„Oboustrannou lepenkou“ myslíš oboustrannou lepicí pásku? – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lepenka
😉
Můžeš to zkusit, ale myslím, že takové nahrazení bude zcela neúčinné – lepová vrstva na běžné lepicí pásce velmi rychle vlivem počasí a prachu zvulkanizuje (ztvrdne) a přestane lepit…
Spíše bych zkusil lepovou pásku podložit něčím, co skuliny pod ní ´ucpe´ (třeba pruh molitanu) a nebo předem pruh kůry vyhladit (obrousit) – pokud nenarušíš vrstvu lýka, stromu to neuškodí.
_____________­___________________
Netřeba se omlouvat – já si jen ´ujasňoval´, jestli se bavíme o tomtéž…
Viz – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-slunce-vlastne-vychazi
😉
___
Pokud už jsi část borky odstranila, prostě odstraň (v pásu okolo kmene) i tu zbývající – lépe, než ji odtrhávat je ji odříznout, nejlepší je ji odbrousit (rašplí, případně ´šmirglem´) dohladka (aby mravenec nepodlezl) a na tento pás nalep lepovou pásku…
😉

isteron

Ja som používal bežné mucholapky. Ale na silnejšie stromy som musel nadväzovať 2 za sebou.