Bronzový

Lze lepove pasky na stromy (proti mravencum a p.) nahradit oboustr.lepenkou?

... nebo by lepidlo poskodilo nejak znatelne kuru stromu? Paska mi totiz uplne neprileha, kmen neni "rovny" a mravenci ji tak vesele podbihaji...

Popr. znate-li jiny trik, jak na ne...

Dekuji

Dopl.
Ano- myslim lepici pasku, pardon :0)
Jde o to, ze kuru jsem musela misty odstranit a tak je tam celkem velka mezera... kmen je dost siroky, tak se ty pasky i dost tezko vazou... a mravenci tak maji prolezaci party...

Ale diky za rady, zkusim vse :0)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podlep pásku , molitanem ( sílu podle nerovností) a ten podlep tou oboustrannou lepicí páskou.

Další odpovědi:

Zlatý

"Oboustrannou lepenkou" myslíš oboustrannou lepicí pásku? - https://cs.wikipedia.org/…
;-)
Můžeš to zkusit, ale myslím, že takové nahrazení bude zcela neúčinné - lepová vrstva na běžné lepicí pásce velmi rychle vlivem počasí a prachu zvulkanizuje (ztvrdne) a přestane lepit...
Spíše bych zkusil lepovou pásku podložit něčím, co skuliny pod ní ´ucpe´ (třeba pruh molitanu) a nebo předem pruh kůry vyhladit (obrousit) - pokud nenarušíš vrstvu lýka, stromu to neuškodí.
______________________________ __
Netřeba se omlouvat - já si jen ´ujasňoval´, jestli se bavíme o tomtéž...
Viz - http://www.odpovedi.cz/…
;-)
___
Pokud už jsi část borky odstranila, prostě odstraň (v pásu okolo kmene) i tu zbývající - lépe, než ji odtrhávat je ji odříznout, nejlepší je ji odbrousit (rašplí, případně ´šmirglem´) dohladka (aby mravenec nepodlezl) a na tento pás nalep lepovou pásku...
;-)

Bronzový

Ja som používal bežné mucholapky. Ale na silnejšie stromy som musel nadväzovať 2 za sebou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.