RadimRychly

Lze kombinovaný kotel zn. Baxi s turbo uzavřit do skříně?

Doplňuji:
Prostě se jedná o kombinovaný závěsný kotel v panelovém bytě! Aby nehyzdil interiér, udělal jsem si skříň ma míru a kotel uzavřel! Spaliny a vzduch tah z komínu, je to zcela uzavřený systém! Lze tedy tento kotel uzavřít do skříně?

Odpovědi
anonym

Není turbo jako turbo…
Pokud má kotel sání vzduchu (ke spalování) zvenku, může být i v malém (nehořlavém) prostoru.
Pokud ale saje z prostoru, v němž je instalován – potřebuje přívod vzduchu do tohoto prostoru.
Doplňuji:
Vždyť to píšu…
Pokud má kotel sání zvenčí (což píšeš, že má), lze ho zavřít třeba do skříně – velikost prostoru není nijak limitní…
Druhou věcí je umístění hořlavých materiálů poblíž kotle – takže je otázkou, z čeho tu skříň hodláš vyrábět a jak budou její stěny vzdálené od stěn kotle.

RadimRychly

Skříň jsem udělal z lamino desky. Jde mně hlavně o to, zdali netrpí vnitřní elektronika, zdali se nebude kotel přehřívat, atd., když bude zcela uzavřen ve skříni!