eLx

Lze jít na jiný druh Mgr. oboru, než jste studovali Bc.?

Otázka je jasná. Lze jít studovat například magistra psychologie, pokud jste předtím vystudovali bakaláře filozofie? Je mi jasné, že je potřeba udělat přijímačky, ale pokud je člověk zvládne… je v tom nějaký problém?

Nejlepší odpověď
atriplex

Každé magisterské studium má požadavky na předchozí vzdělání. Někdy postačí jen mít titul Bc., jindy jsou povinné mít absolvovány určité předměty. Je proto potřeba se informovat ta té či oné škole.

Další odpovědi
Michal Kole

Proč by né. Když lze jít třeba na VŠ Elektro ze zemědělky, tak proč ne z bakaláře.

Ponytail

Lze, taky jsem to tak udělala. Akorát třeba budeš muset dohnat některou látku z Bc. stupně, který jsi nestudovala.