Georgo2010

Lze jezdit přes den autem je se zapnutými spodními mlhovkami?

Nejlepší odpověď
Drap

Jezdit lze, ale hrozí pokuta. Mlhovky lze zapnout jen v mlze, popřípadě za hustého deště.

Další odpovědi
Ella

Ne. Přední mlhová světla lze použít POUZE za snížené viditelnosti

lukas.zmizik

nelze…asi narazite na to, ze by se predni mlhovky daly pouzit jako svetla pro denni sviceni. nedaji.

a pro upresneni, predni mlhovky nelze pouzit bez zadnich…tedy bud jen zadni, nebo zadni a predni dohromady, nebo nic
Doplňuji:
P.T. ano daji, technicky to mozne je, ale svitit predni mlhovkou bez zadni je v rozporu s predpisem

anonym

Ja to uplne nesnasim – vidim v tom jen frajerinu. ( pardon ) -iv-

P.T.

Nedá, pokuta.

Lukas.zmizik: Chyba. Dají se zapínat nezávisle na sobě přední a zadní. Většinou.

Ponytail

Nevidím důvod k ježdění se zapnutými mlhovkami. To je dnes nějaká móda?

venkovan

Jezdit dá.
Ale je to v rozporu se silničním zákonem. Takže smysluplný důvod pro takové ježdění nenexistuje protože k mlhovkám musíte zapnout i potkávací světla a zadní mlhovku.

cukrar

jak můžete ohodnotit „ze použít POUZE za snížené viditelnosti“ takovou hloupost..Snížená viditelnost je i v noci a to se můe svítit mlhovkou?
Právní vědomí řidičů je žalostné!!!

„Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.“

Přední může, zadní MUSÍ. Malinko sněží, poletuje snížek, a zadní ihned rozsvítit. Bohužel ale oslňují v koloně…

Tom.Noddy

Mlhová světla přední a zadní se smí použít pouze za snížené viditelnosti (déšť, mlha, husté sněžení)-obecně platí že za sníženou viditelnost je považován dohled 50m a méně což je většinou i účinný dosvit mlhových světel. A použití mimo tyhle situace je jen trapná, mnou nepochopená móda…jinak čeští řidiči asi moc neví, od čeho mlhovky jsou, protože i při prudkém dešti při jízdě po dálnici mívá zapnutou mlhovku cca 1 auto z 10.