Neonka

Lze fíkus benjamin množit řízkováním ?

Nejlepší odpověď
annas

Jen dodám vlastní zkušenost. Sama jsem si z řízků vypěstovala tento fíkus. Po puštění kořínků u řízků jsem zasadila do květináče tři odnože a zapletla je pak do sebe, takže rostlina má pěkný kmínek a je bohatá.

Další odpovědi
Miroslavst

http://www.jak­bydlet.cz/cla­nek/492_fikus-benjamin-a-jeho-pestovani.aspx

Ano, Z jednoho výhonku se získá několik řízků. V podstatě jich může být tolik kolik je na něm listů. Je potřeba list i s očkem na stonku. Po odřezání dáme do teplé vody, aby se mléčná šťáva zastavila.

hanulka11

Nyní není vhodná doba ,ale lze to udělat

Ficus benjamina množíme řízkováním, nejlépe v letních měsících. Ideální teplota pro řízkování je v rozmezí 24 °C, max. 29 °C. Z jednoho výhonku, na němž jsou listy, můžete získat až několik řízků

zde si o něm vše přečtěte

Zdroj: http://www.jak­tak.cz/jak-pestovat-ficus-benjamina.html

Děda Louda

Zkušenost praví, že tato rostlina přežije téměř všechno, tedy i nejrůznější „odborné“ zacházení. Jak se hezky česky říká, je blbuvzdorná.
A když se jí daří, je i krásná.