martinecek20

Lze dopočítat Měřítko ?

Snad jsem to správně nadepsal.. Dobrý večer,zítra píšeme ze zeměpisu ze slepé mapy..napadla mě jedna vychytávka.. změřit si vzdálenost bodu od stran papíru na cm a pak to v hodině odměřit třeba perem,prstem,d­laní.. ALE,je tam jedna proměnná.. když bude při testu menší mapa než při zapisování do sešitu.. odkud musím měřit aby mi to vždy vyšlo ? případně kdyby to bylo poloviční tak bych dal místo 12cm jen 6cm ?

Odpovědi
Pepa25

Nač ti budou u testu nad slepou mapou vzdálenosti?
Jinak samozřejmě měřítka se dají přepočítat podle trojčlenky. 12 cm u mapy v měřítku 1:50000 odpovídá 6 cm u mapy 1:100000 (v obou případech je to 60 km).