zjentek

Lze do vozu instalovat akumulátor (autobaterii) 44Ah jako náhradu předepsaného akumulátoru 43Ah?

Není třeba se obávat any potíží?

Jen tak pro zajímavost- proč ty 12V autobaterie potom takto vyrábějí(..41,42,43,44­,45Ah…)?

Nejlepší odpověď
Drap

Lze, neni žádný problém.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud je místo a vejde se, tak třeba i 80Ah.

Kepler

Předepsaná kapacita pro určité auto je minimální doporučená. Vyrábí se AKU v mnoha kapacitách, čím větší Ah, tím větší rozměry a cena. V podstatě si můžeš dát do auta jakýkoliv AKU, pokud se ti do příslušného místa vejde a můžeš ho tam ukotvit. Výhoda baterií s vyšší kapacitou se nejvíc projeví v zimě, hlavně při startování.

lukas.zmizik

Lze, baterie 44Ah má pouze nepatrně vyšší kapacitu než 43Ah.
Pokud ti to rozměry dovolí, můžeš tam dát jakoukoli vyšší.
Různé kapacity se vyrábí proto, protože různá vozidla mají různou elektrickou výbavu, různě velký motor (více či méně náročný na startovací proud)…
Já mám v Avii akumulátor 125 Ah protože používám žhavení a vozidlo je více osvětleno a má více dalších elektrických spotřebičů.

Větší nákladní vozidla a busy používají dva 12 V akumulátory zapojené do série, což znamená rozvod na 24 V – a zase z toho důvodu, že je potřeba napájet více spotřebičů, čidel a ostatní výbavy a s vyšším napětím 24 V si můžu dovolit „tahat tenčí dráty“, protože k požadovanému výkonu mi neprotékají tak velké proudy.

Malá ukázka toho, jak má všechno svůj smysl.

Pruzkumnik

Lze, ale musí být na požadované napětí (většinou 12V, vyjímečně 6V nebo 24V)

cukrar

Zase jedna špatná odpověď a klidně dostane body.
Přejme mu to.
Jen se divím hodnotiteli, že boduje dobré i špatné odpovědi.

zjentek

Je třeba být přející všem, ať všichni se pomějí.