simoneta

Lze do fotoaparátu Sony DSC-W800B koupit jinou paměťovou kartu?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zdali mohu zakoupit do fotoaparátu Sony DSC-W800B jinou paměťovou kartu, než je Sony.
Myslím tím, zdali ta paměťovka nemusí být stavěná pro ten foťák Sony, jestli to může být karta např. pro A-Data.
V parametrech je totiž vždy napsáno třeba: Paměťové karty pro fotoaparáty A-DATA. Děkuji za pomoc :)

Nejlepší odpověď
Klaproth

Ano. Pokud bude vyhovovat specifikaci, může karta být od libovolného výrobce. Do toho foťáku se dávají karty typu Memory Stick – MS. Dělá je víc výrobců, ale nejsou příliš rozšířené – http://pametove-karty.hledejce­ny.cz/p/memory-stick-ms/

Další odpovědi
cochee

Na otázku ti správně odpověděl Klaproth, ale ty máš v tom tvém výkladu trošičku zmatek. Věta „Paměťové karty pro fotoaparáty A-DATA.“ – A-DATA není značka fotoaparátu, ale té paměťovky ;) Věta je nejednoznačně vytvořena, správně ji měli vytvořit „Paměťové karty A-DATA pro fotoaparáty.“ Ty sis to zrovna vyložila tím druhým, nesprávným, způsobem :)

Lamalam

Do Sony se dává karta typu MS (stejná jako do Play Station) a je úplně jedno, jaká firma jí vyrobila.

mosoj

Nejde. Musí to být soňácká karta ať už ji vyrábí kdo chce.