sandy45

Lze do betonu použít křemičitý písek?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Jiný mě pro běžné účely nenapadá.

Další odpovědi
elektrikář

Jde použít. Pracoval jsem na vodárně a tam si dali zedníci do betonu drcený křemen z filtru, Horší bylo že jim povolilo bennění a museli zase kus betonu odsekat, Těch jisker a nadáváni si nedovedete představit

mosoj

Do pevnostního betonu jedině křemičitý říční písek nebo hlinitý praný a pak je to zase křemičitý. Na maltu je naopak lepší písek s příměsí hlíny.

Pevnostním betonem rozumím beton na nosné konstrukce či povrchový beton vystavený povětrnostním podmínkám.
Do základů, nebo jako výplňový beton lze použít beton i z toho hlinitého písku.