Avatar uživatele
Pokročilý

Lze byt využívat pro nebytové účely?

Zdravím, potřeboval bych poradit. Lze bytovou jednotku v osobním vlastnictví využívat k jiným účelům než k bydlení? Chtěl bych si pořídit byt k uložení věcí určených k prodeji (vlastním eshop). Nemám žádné nebytové prostory a pronájem kanceláře nebo skladu by se nevyplatil. Výhodnější by bylo hradit měsíčně poplatky za byt, ve kterém bych ale nebydlel. Je to v rozporu se zákonem nebo by mohl nastat problém jinde? Díky za radu.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Samozřejmě, že můžeš, opačně je to problém :)
Sám jsem měl eshop a sklad jsme měl ve dvou místnostech v bytě 4+1 :D

Z jedné diskuse:

Podnikat v bytě bylo možné za platnosti zákona č. 40/1964 Občanský zákoník, a totéž je možné i podle zákona č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník. Nic se tedy z právního hlediska nezměnilo, i když si to snad myslíte. ObčZ omezoval možnost, aby v bytě bylo sídlo právnické osoby (40/1964 Sb. § 19c).

Zdroj: http://www.portalsvj.cz/diskus e/podnikani-v-bytovem-dome-zme na-zakona-zmena-ucelu-byt-na-n ebytovy-prostor


Avatar uživatele
Zlatý

Byt pro své podnikání použít můžeš.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.