Dobrá duše

Lze být registrován u více zubařů?

Vadilo by to někomu? Zjistil by jeden lékař že jsem registrován i u jiného? Nevím jaký je tam kontakt s pojišťovnou atd.
Jde mi o to že se velmi liší ceny jejich zákroků a jsem zkrátka zvědav na názor a cenu někoho jiného.

Odpovědi
pajuu

Myslím že to tak nejde, protože registrací u nového zubaře se automaticky ruší registrace u toho předešlého (někteří zubaři si to vyřídí sami prostřednictvím pojišťovny).

Hamon

Jak u víc? Já nemůžu sehnat jednoho jediného, který není přeučený kovář.

da ny

Vzhledem k tomu, že je zubních lékařů nedostatek, často poskytnou pacientům ošetření, ale již neregistrují nové pacienty.
Lékař to spíše nezjistí. Pokud nedojde k duplicitnímu vykázání výkonu/ů od dvou lékařů ZP. Např. kód preventivní prohlídky (provede se a vykáže vždy u nových pacientů).
Je tam zpětná vazba ⇒ vykázaný výkon pojišťovna neproplatí a při další návštěvě Vás na to upozorní, ošetří Vás jen za „hotovost“, případně odmítne (při ošetření akutní bolesti Vás musí ošetřit každý zubní lékař a v čekárně pobudete i několik hodin.. ::(.).
Dopručuji tedy odstup alespoň 6 měsíců od poslední prev. prohlídky. Prevenci lze pojišťovně vykázat 1– 2× v roce – to v dětském věku a při odůvodněné diagnóze.
Dobrého zubního lékaře doporučuji neopouštět! :D
Doplňuji:
Riskujete jen to, že po návratu k původnímu lékaři Vás odmítne.
Máme nárok minimálně na 1 – 2 preventivní prohlídky v kalendářním roce (dříve se ZP nevykazuje). Jsou také ve vlastním zájmu pacienta i nepsanou povinností. Nedocházíte-li na pravidelné prohlídky, nůže vás lékař odmítnout dále ošetřovat jako registrovaného (zubní kazy). Pouze jako akutní bolest (pulpitis, záněty atp.)
Pokud nedocházíte pravidelně na prevenci, může se časem i v ČR stát, že až budete potřebovat protetiku, nepřispěje Vám ZP nic a vše si uhradíte sám!
V jiných zemích to tak funguje, u nás se to zatím jen navrhuje…