Lze být registrován u více zubařů?

Vadilo by to někomu? Zjistil by jeden lékař že jsem registrován i u jiného? Nevím jaký je tam kontakt s pojišťovnou atd.
Jde mi o to že se velmi liší ceny jejich zákroků a jsem zkrátka zvědav na názor a cenu někoho jiného.

Odpovědi:

Myslím že to tak nejde, protože registrací u nového zubaře se automaticky ruší registrace u toho předešlého (někteří zubaři si to vyřídí sami prostřednictvím pojišťovny).

Bronzový

Jak u víc? Já nemůžu sehnat jednoho jediného, který není přeučený kovář.

Bronzový

Vzhledem k tomu, že je zubních lékařů nedostatek, často poskytnou pacientům ošetření, ale již neregistrují nové pacienty.
Lékař to spíše nezjistí. Pokud nedojde k duplicitnímu vykázání výkonu/ů od dvou lékařů ZP. Např. kód preventivní prohlídky (provede se a vykáže vždy u nových pacientů).
Je tam zpětná vazba => vykázaný výkon pojišťovna neproplatí a při další návštěvě Vás na to upozorní, ošetří Vás jen za "hotovost", případně odmítne (při ošetření akutní bolesti Vás musí ošetřit každý zubní lékař a v čekárně pobudete i několik hodin.. ::(.).
Dopručuji tedy odstup alespoň 6 měsíců od poslední prev. prohlídky. Prevenci lze pojišťovně vykázat 1- 2x v roce - to v dětském věku a při odůvodněné diagnóze.
Dobrého zubního lékaře doporučuji neopouštět! :D
Doplňuji:
Riskujete jen to, že po návratu k původnímu lékaři Vás odmítne.
Máme nárok minimálně na 1 - 2 preventivní prohlídky v kalendářním roce (dříve se ZP nevykazuje). Jsou také ve vlastním zájmu pacienta i nepsanou povinností. Nedocházíte-li na pravidelné prohlídky, nůže vás lékař odmítnout dále ošetřovat jako registrovaného (zubní kazy). Pouze jako akutní bolest (pulpitis, záněty atp.)
Pokud nedocházíte pravidelně na prevenci, může se časem i v ČR stát, že až budete potřebovat protetiku, nepřispěje Vám ZP nic a vše si uhradíte sám!
V jiných zemích to tak funguje, u nás se to zatím jen navrhuje....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.