pizlicka

lupénka a jak s ni uspesne bojovat.

pomaha se ji zbavit spravne volenymi potravinami?ceho se vyvarovat?co piti koprivoveho caje?prosim o ucinne rady,co vam pomaha.dekuji.

Nejlepší odpověď
arygnoc

úplne liečiteľná nie je.

psoriáza

  • lupienka

kožná choroba.
Súvisí s celkovým metabolizmom a imunitou organizmu.
Niekedy súvisí aj s poruchami pečene.
Postihuje kožu, nehty a kĺby.
Základným prejavom je porucha rohovatenia povrchovej vrstvy kože (epidermis) v dôsledku zrýchleného delenia keratinocytov.
Choroba nie je trvalo vyliečiteľná.
Nieje infekčná a prenosná.

Názov psoriáza pochádza z gréckeho psora – pôvodne svrab, neskôr každé svrbivé ochorenie kože.
Prvá zmienka o chorobe je v spise Corpus Hipppocraticum vydanom 100 rokov po smrti gréskeho lekára a filozofa Hippokrata (460 – 377 pred Kristom).

u každého postihnutého je nutný individuálny prístup, každý chorý má dokonca iné „krémiky“ a „diétu“ – proste, u každého proces choroby ovplyvňuje niečo iného.

Zdroj: http://heureka­.tym.sk/spres­ne.php?book=&do­taz=psori%C3%A1za

Další odpovědi
anonym

Sama jí netrpím, ale měl ji můj obvoďák. Kdysi mi vyprávěl, že skutečně nejúčinnější je na její léčení moře, nejlépe Mrtvé moře. Na netu jsem našla spoustu potravinových doplňků tam, kde mělo být hovořeno o výživě, ale také informaci, že při tomto onemocnění je výborný rakytníkový sirup.
Všeobecně je třeba si odzkoušet, které potraviny budou onemocnění zhoršovat konkrétně u Vás. Hlavní věcí je udržet si klid a pohodu. Psychika je pro toto onemocnění hodně důležitá.

Damiana

Psoriáza je onemocnění imunitního systému a na její průběh má velký vliv i stres. Psychické problémy se s oblibou odrážejí na největším orgánu lidského těla – na kůži. Kolegyně trpěla lupenkou (měla ji hlavně ve vlasech) a pomohla jí kosmetika z Mrtvého moře a snížení hladiny cholesterolu.
Myslím, že kopřivový čaj není na škodu, protože čistí organismus a to je právě u lupénky důležité. Jen by se neměl užívat dlouhodbě – jako většina bylin. Našla jsem ještě tento zajímavý odkaz.
http://www.de­dekkorenar.cz/cho­roby/kuze/lupen­ka.html

pusinka50

Na lupénku pomáhá sluníčko = vitamin D, pobývej co nejvíc na slunci. Sprchuj se krátce a pouze vlažnou vodou. Po koupeli i sprše se natři zvlhčujícím krémem. Vyhýbej se stresu – stres zhoršuje průběh kožních onemocnění. Stres může být emocionální, ale i fyzický, jako například podstoupení operačního výkonu. Měla by sis udělat čas na činnosti, které pomáhají stres potlačovat, jako je fyzická aktivita, zdravá strava nebo dostatek kvalitního spánku.Používej ochranné masti a krémy. Nenechávej kůži vysušenou. Pozor na škrábání.
Nepij alkohol a nekuř.
Kopřivový čaj čistí, můžeš si dát 3-týdenní očistnou kúru, pij vodu z kohoutku, jez hodně zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo, vyhýbala bych se konzumaci červeného masa, smažených a tučných jídel.
Ale hlavně eliminuj jakýkoliv druh STRESU.