RyanX

Lomenne vyrazi a jejich vysvetleni. Jak pracovat z dvojclenem?

Zitra pisu pisemku a nesmim ji pokazit. Jedna se o lomenne vyrazi. Kraceni, scitani, odcitani, nasobeni a deleni. To jeste zvladam ale jakmile do prikladu zamicha dvojclen, nevim co snim. Poradite?

Doplňuji:
Nechapu princip jak pracovat z dvojclenem

Nejlepší odpověď
Funna

marně jsem po přeštení nadpisu přemýšlela, co je to lomene vyrazi…kdo koho a kam lomeně vyrazí…chlapče, mimo matiku se zaměř i na češtinu, ona ta měkká a tvrdá i nejsou k h__nu ( tY výrazY a ta dvě n si taky odpusť).
a co chceš poradit?…prostě se zbavíš závorek…uděláš operaci, co je mezi nimi naznačená ±/*…co je na tom? a pokud jsou to ty složitější, např. (a+b)^2 tak na to jsou vzorce, ale ty se musíš naučit sám…

Další odpovědi
gecco

Trénuj…
Nic jiného ti poradit nelze…
😉
Doplňuji:
Je pár základních vzorců pro násobení a sčítání dvojčlenů – ty (pokud řešení ´nevidíš´) se musíš naučit zpaměti.
Ale není to nic světoborného…
😉