chucky

Lokální patriotismus – co to znamená?

Mohl by mi někdo poradit, co to přesně, doslovně znamená?
Lokální je označení místa a patriotismus je vlastenectví.
Je to láska k domovu, městu, zemi? Chápu to dobře?
Doplňuji:
Znamená to- přemrštění zdůrazňování místních nebo oblastních zájmů na úkor celospoleenských

Nejlepší odpověď
Vero

Ano, chápeš to dobře. Bude to vlastenectví, zřejmě k menším oblastem. Někdo nebude jen rád, že žije v ČR, ale ještě raději bude, že je z Brna! :)

Další odpovědi
anonym

Velmi dobře.Snad i k místu,kde se někdo narodil.

Honza Boldi

Ano, názorný příklad v dnešní době, Ukrajina, národní patriotismus kdy Doněcké a Luhanské kraje tvrdí že nejsou Ukrajinci ani Rusové. Nevím jen kam tento typ přesvědčení vede.