Logopedie…

Zdravím,chtěla bych chodit na logopedii bez doprovodu rodičů.Nechtějí mě tam vzít,tak jsem si řekla že tam budu chodit sama.Mám teprv 13 let a nevím jestli tam můžu chodit když ještě nejsem dospělá.
PS:Je to kvůli ráčkování

Nejlepší odpověď
IK

Rodičům už ujel vlak. Na logopedii doporučují učitelky ve školce a chodí se tam s dětmi od 5ti let.
Zřejmě to ráčkování není tak hrozné když tě tam neposlali v první třídě.
Neboj se a zajdi se tam zeptat.
Na výslovnost „r“ se používá opakování „t dubka“ opakuješ to pomalu a zrychluješ až ti z toho vyjde trubka.

Další odpovědi
jennysh

Můžeš. Doprovod není nutný,ale většina logopedů v tom nevidí dostavenou efektivitu, a raději úpřednostňují návštěvy s rodiči.

race02

Já být tebou nejdřív by jsem se podíval na internet na různé stránky o logopedii. Potom by jsem si asi koupil nějakou knížku, přečetl ji a třeba se i zlepšil. Pak bych rodičům ukázal jak jsem se zlepšil po přečtení té knihy a poukázal na to ,že na kroužku bych se zlepšil ještě víc. Jinak pokud „ráčkování“ přetrvává do dalšího života může být docela velkým problémem.

Michal Kole

myslím, že ne.

Nejdřív přemluv rodiče ať ti koupí nějaké knihy o logopedii, logoped ti stejně jen řekne co si máš doma cvičit.

Děda Louda

Čím dřív, tím líp. Rozhodně bych nečekal do dospělosti.