Avatar uživatele
anonym

Logopedie…

Zdravím,chtěla bych chodit na logopedii bez doprovodu rodičů.Nechtějí mě tam vzít,tak jsem si řekla že tam budu chodit sama.Mám teprv 13 let a nevím jestli tam můžu chodit když ještě nejsem dospělá.
PS:Je to kvůli ráčkování

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Damiana, Petra09, IK před 4449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
IK

Rodičům už ujel vlak. Na logopedii doporučují učitelky ve školce a chodí se tam s dětmi od 5ti let.
Zřejmě to ráčkování není tak hrozné když tě tam neposlali v první třídě.
Neboj se a zajdi se tam zeptat.
Na výslovnost „r“ se používá opakování „t dubka“ opakuješ to pomalu a zrychluješ až ti z toho vyjde trubka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jennysh

Můžeš. Doprovod není nutný,ale většina logopedů v tom nevidí dostavenou efektivitu, a raději úpřednostňují návštěvy s rodiči.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
race02

Já být tebou nejdřív by jsem se podíval na internet na různé stránky o logopedii. Potom by jsem si asi koupil nějakou knížku, přečetl ji a třeba se i zlepšil. Pak bych rodičům ukázal jak jsem se zlepšil po přečtení té knihy a poukázal na to ,že na kroužku bych se zlepšil ještě víc. Jinak pokud „ráčkování“ přetrvává do dalšího života může být docela velkým problémem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

myslím, že ne.

Nejdřív přemluv rodiče ať ti koupí nějaké knihy o logopedii, logoped ti stejně jen řekne co si máš doma cvičit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Čím dřív, tím líp. Rozhodně bych nečekal do dospělosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek