Logický klam. V čem tkví neplatnost závěru?

Šéf řekl: když mě neposlechneš, vyhodím tě. Takže když ho poslechnu, nemůže mě vyhodit.

Nejlepší odpověď
Pájo

Šéf: „když mě neposlechneš, vyhodím tě“
Ano, jinými slovy: když mě poslechneš, nevyhodím tě.
Do praxe však přeloženo: když mě teď neposlechneš, vyhodím tě hned.
Chcete-li…když mě dnes poslechneš, dnes tě ještě nevyhodím …

Další odpovědi
geoorg

Poslušnost je v tomto případě zřejmě nutná, nikoliv však postačující podmínka.

anonym

Obsáhlý odkaz na druhy a paradoxy logických klamů jsem vložil ve včerejší otázce, stačí rozkliknout. (viz odkaz ve zdroji).
Jinak exaktně a pregnantně odpověděl geoorg.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prominte-kdo-napsal-tyto-vety-a-jakym-zpusobem-zivota-autor-techto-napadu-zil-cituji

poa.li

Šéf však neřekl: Nevyhodím Těk, když poslechneš.