Legends

Loď má objem 20 hl a unese 0,5 tun nákladu. Jakou má hmotnost?

Doplňuji:
takhle nám to dal vypočítat učitel fyziky a já jsem chyběla a on mi to nechce vysvětlit.

Nejlepší odpověď
anonym

Loď o objemu 20 hl (2000l) může vytlačit pouze 2000 litrů vody. Tím pádem je nadnášena silou, rovnající se tíze vytlačené kapaliny. Pokud uveze 500 kg, tak její hmotnost musí být o 500 kg nižší,než hmotnost vytlačené kapaliny.

Další odpovědi
gepik

Možná je objemem myšlen výtlak, ten se u lodí uvádí, pak by podle Archimedova zákona šlo spočítat velmi lehce.

anonym

Jediný Hansi nezapomněl prostou logiku slovních úloh ZŠ, čemuž odpovídá i zvolená rubrika „Základní školy“.
Jen další příznak běžného jevu, kdy mnozí zapomínají na zásadu, že je lepší žádná odpověď než chybná.

Dochy

dost možná tím objemem myslí ponořený objem… nebo jinak ideální loď, na ideální hladině, kterou když o chlup přetížíte tak se potopí… Zkrátka školní příklad

Emefej

Hansi odpověděl správně, hmotnost lodi je 1500 kg.

honza19hk

to je vtip??
její hmotnost se přece neodvíjí od jejího objemu a váhy kterou uveze,ale od toho z čeho je vyrobená, a co všechno v ní je-motor ,přístroje,kolik má paliva atd…

Doplňuji:
Tak mu řekni ať to vypočítá když je tak chytrej.v úloze je spousta neznámých které pokud ti neřekne tak mu to vypočítat nemůžeš. Dle mého vás jenom zkouší jak používáte rozum,jelikož to takto spočítat nelze.Jinou hmotnost bude mít pokud bude např z laminátu jinou pokud bude z ocele.
Učitel vás jen zkouší a čeká kdo mu naletí.jako fyzik moc dobře ví že to spočítat neleze,ani přibližnou hodnotu nespočítáš pokud nevíš materiál pláště a jeho sílu popř jestli je dvojitý nebo jednoduchý.

anonym

Otázku jsi sem napsala podruhé a opět je to nesmysl. Příklad musí být spočitatelný. Tenhle postrádá základní údaje, na základě kterých by se vypočítat dal.