dadadero

Lituji lidí

Dobrej chtěl jsem se zeptat co bych měl dělat, je mi strašně líto lidí kteří nemají ani teplo domova natož co jíst, ale ne vždy si toho co mam vážim i když mi je přesto těch lidí líto nevždicky si to uvědomuji, nevíte co bych měl dělat abych si to uvědomoval pořád? Přemýšlím do budoucna že bych pomahal nějaký nadaci až budu dospělí, ale někdy mě zase říká že bych nadtím neměl moc přemýšlet, díky moc

Nejlepší odpověď
anonym

dadadero, mám z toho pocit, že víc přemýšlíš o sobě, než o lidech v nouzi, kteří potřebují nějakou pomoc. A takto je to ve tvém věku naprosto správně. Je hezké, že si všímáš bídy a problémů, ve kterých nemalá část lidí dnes žije. Bude to horší. Ale hladomor v Etiopii nejsi také schopný vyřešit. Na to nemáš prostředky, síly, vědomosti, ani možnosti. Konečně se našel jeden mladý člověk, který není „hluboce“ zasažen osudem nějakého neošetřovaného zvířete, ale všímá si i utrpení lidí (a to je o pravé lidskosti a lidství).
Soustřeď se teď na své vzdělávání. Ať se v budoucnu rozhodneš pro cokoliv, bude hodně dobré umět pořádně zeměpis, dějepis, jazyky a matematiku. To ale neznamená, abys ostatní školní učivo flákal. Právě naopak.
Až budeš mít dostatek zkušeností, tak můžeš odjet někam do světa s humanitární pomocí, nebo se stát členem nějaké zahraniční misie a podobně. Jako kvalifikovaná síla (lékař, učitel, stavař aj.) bys byl určitě vítanější.
Takže se zatím pořádně vydováděj, užij si prázdnin a po nich se důkladně zaber do učení.
Když ti tvoje vnímavost vydrží a v dospělosti si za takovým cílem půjdeš, najde se určitě hodně lidí, kteří ji ocení. Hezké prázdniny.

Další odpovědi
cochee

Pokud myslíš bezdomovce, jen malá část z nich do toho spadla a nemůže se vyhrabat. Ač je to k nevíře, hodně jich si tuto cestu zvolili dobrovolně. Takže – nechci zevšeobecňovat, ale… lítost až na druhém místě.
Doplňuji:
No to je syntaktický nesmysl, ta moje předposlední věta, fuj fuj 🙂

ponovotny

Zdravím, nejlépe by jste mohl pomáhat potřebným tím, že by jste se sám zabespečil tak aby jste mohl vytvořit vlastní projekty. Např. vybudovat jídelnu, kam by se lidé bez domova mohli přicházet najíst. To, že by jste dokázal být bohatý a nezapoměl při tom na potřebné by mohlo pomoci nejvíc. Pokud hovoříte o práci pomáháním, tak zvažte do jaké míry podle vás která nadace opravdu pomáhá a podle toho si vyberte. Ať jsou názory na církve jakékoliv, tak si myslím, že co se pomáhání druhým týká, nejlépe dnes fungují organizace jako charita nebo armáda spásy. Pokud opravdu v noci nespíte z důvodu přemýšlení o této problematice, zvažte též jestli pro vás nebude dobré nejprve se vzdělat v nějakém oboru, který se vám bude v takové práci hodit.

Pájo

Lítost by tě neměla trápit. Pokud s tím bezprostředně nemůžeš nic udělat. To je můj názor.

Pokud jsi starší (a můžeš si to dovolit), tak se během dneška, maximálně zítřka přihlaš zde: http://skolas­testi.cz#4feba0d432b0d

marci1

Souhlasím s Tebou, že bys nad tím neměl tolik přemýšlet.Je to moc smutné téma, ale měla jsem kolegyni, která pracovala v Charitě a věř, že jen malá část z těchto lidí bez domova pomoc neodmítá. Mysli více na sebe a svou rodinu.:-)