AJUNKA

Lithiasa středního kalichu

Dobrý den , může mi prosím někdo vysvětlit , co znamená drobná lithiasa středního kalichu pravé ledviny – 3 mm. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lucimia

Jde pravděpodobně o uzavření jednoho 3mm kalichu v ledvině kamínkem.

Další odpovědi
vyneve

ty 3 mm jsou velikost kamínku. a tak maličký…by měl někdy spontánně se odplavit (rozpustit..?). zkuste čekat..nebo hodně pít..
(jeho odplavení může být provázeno výraznou bolestí..ale pak to vše přejde)

„kalich“ – ledvina má hodně „nálevek“, kterými sbírá moč…ty se nazývají kalichy…a společně se spojují a vytvoří ledvinnou pánvičku a pak močovod