registronic

Liší se od sebe nějak výrazněji jednotlivé verze AutoCADu?

Dobrý den, chci se zeptat. V knihovně jsem si půjčil příručku pro AutoCAD pro verze 2004/2005 ale k tak staré verzi nemám přístup, je možné se podle příručky učit i v novějších verzích nebo se prostředí rapidně změnilo?

  • rád bych v budoucnu pracoval v Inventoru. Je pro mne lepší se nejprve učit v AutoCADu nebo se učit rovnou v Inventoru?

Děkuji

Odpovědi
metalavenged

Osobně používám doma autocad 2014, ve škole byl 2010, teď 2016. Za hlavní rozdíl považuji karty pro více výkresů, které v 2010 nebyly. Když jste pracovali s více výkresy najednou, musel jste hledat a to hodně. V novějších verzích je to vyřešené jako nýnější internetový prohlížeč.
Hlavní funkce a panely se nemění, možná jejich umístění a grafická ikonka se možná pomění.
Celkově se autocad stává čím dál lehčí na ovládání a snadnější pro rychlé rýsování. Nebude vadit, že se budete učit z knihy pro starší verze, ale čekejte větší změny ve vzhledu. Základ bude stejný.