Avatar uživatele
Weroniq

Liší se nějak v použití na nehty pilník papírový, kovový či skleněný?

na co jsou různé druhy pilníků, v čem se liší?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pomelo74 před 4575 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Papírový je ostřejší a hodí se na gelové nehty. Dříve se ale obrousí.
Skleněný je šetrný a hodí se na přírodní, vlastní nehty. Je křeký, pozor, aby nepadal na zem.Piluje se vždy od strany do středu hrany nehtu.
Kovové se již používají málo. Vydrží sice hodně, ale moc se k úpravě nehtů již nepoužívají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Mám strojní průmyslovku a vím že se pilníky liší podle fyzické velikosti, druhu a velikosti seku (levý, pravý, křížový). Na měkké materiály je rašple, kde má sek podobu jehel.

U pilníku na nehty to bude podobné, kovový asi zvládne snáz tvrdé nehty, než papírový.

Třeba na kalené kovy existují pilníky, s diamantovým prechem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

kovový pilník více nehty třepí – proto se nedoporučuje moc používat, i když je stále součástí manikúr
skleněný pilník se musí používat jen jedním směrem a je křehký
papírový je šetrný k nehtům a mě se ani moc neopotřebovává – většinou mi ho děti dřív roztrhnou – není problém se s ním rozloučit a vzít si další, protože jsou levné

jsem zvyklá si nehty pilovat stylem „sem a tam“ proto mi ten skleněný fakt nevyhovuje, ale k nehtům je asi nejšetrnější

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
staník

Jednozančně je nejlepší pilník skleněný. Je nejen šetrný k nehtům, ale navíc se dá omývat, případně čistit kartáčkem. Toto je docela zásadní, protože na pilnících zůstávají zbytky kůže a z nich pak jsou různé plísně. Je to i živná půda pro bakterie nebo viry. V poslední době se ale objevily i pilníky, které tyto bakterie a viry umí zničit.

Hledal bych proto nejen skleněný pilník, ale taky antibakteriální.

Zdroj: www.antibactif.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek