balca

Linux na PC

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na operační systém Linux.
Např: Jestli nevíte jaká je nyní nejnovější a nejpropracovanější verze tohoto systému a dále jestli nemáte odkaz na nějakou stránku zabývající se tímto systémem a instalací.
A pokud tento systém používáte jaké máte z něho pocity a postřehy.
Co byste doporučili více Windows nebo Linux? :)
Děkuji…:)

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Vyzkoušel jsem několik distribucí Linuxu a nakonec zůstal u Ubuntu – http://www.ubun­tu.cz. Pro svou jednoduchost je doporučován začínajícím uživatelům, je počeštěný a instalace proběhly bez potíží. Ubuntu používá grafické rozhraní GNOME, existuje ale i verze s KDE – http://www.ku­buntu.cz. Jsem zvyklý na Windows, ale grafické rozhraní je pěkně zpracované a po chvilce jsem si zvyknul. Jelikož se ale jedná úplně jiný operační systém, musel jsem se hodně věcí naučit, pokud přišlo na práci s příkazovou řádkou či řešení technických potíží.
Windows i Linux mají své plusy i mínusy, které každý hodnotí jinak. Spíše doporučím, vyzkoušej sám. Mnoho distribucí nabízí takzvané live CD, kdy si operační systém můžeš spustit z média bez nutnosti instalace. Nebo jej můžeš mít nainstalován na disku spolu s Windows. Já takto používám oba systémy.
Pokud bych chtěl operační systém používat jako běžný uživatel, spíš bych šel do Windows 7. Je to skvělý operační systém. Pokud bych byl zvídavý technický typ, nainstaloval bych si oba systémy – Windows 7 i Linux.

Zdroj: http://www.li­nux.cz/

balca

Děkuji moc,ale ještě malý dotaz.
Linux jsem vypálil na dvd vše funguje(chtěl jsem si Linux jen vyzkoušet),ale po stratu po mě chtěl Linux abych si vybral jazyk já vybral češtinu a přesto je uživatelské prostředí v angličtinu.
Chci se zeptat čím to je,jestli je to tím,že to mám vypálené na DVD a nepoužívám to jako stálý operační systém nebo čím?