quentos

Lingvistická otázka pro kuřáky – existuje ekvivalent tohoto v češtině?

Kuřák nejsem, takže se v tom nevyznám: v angličtině se tomu říká „chain smoking“, tedy doslova „řetězové kouření“ a vypadá to tak, že dokouříte jednu, hned si zapálíte další, pak další atd. Přeložil jsem to prostě jako „hulit jednu za druhou“. Existuje pro toto v kuřáckém slangu nějaký speciální výraz?

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus to řetězové kouření uvést, třeba se to chytne. Např. …byl znám jako řetězový kuřák, tedy odpaloval si od vajglu…

Další odpovědi
Luss

„zapaluje jednu od druhy“. to me prijde podobne retezovemu koureni.

anonym

slyšela jsem výraz hulí jako fabrika

Elk

Taky máme jednoho v práci a říkáme oněm, že NEPAUZUJE. Tzn. : Už zase nepauzuješ?

iceT

Nevim,mate-li na mysli toto:huli jak fabrika…
…jak prokople kamna…jak tovarni komin…
Jiste by se jich naslo vic,ja jsem slysela jen tyto.

anonym

Výstižnější překlad, než jaký jste zvolil, mi nenapadá. Na druhé místo bych dala překlad od Luss – „zapaloval jednu od druhé“.

quentos

iceT: to jsme si nerozuměli, zde nejde o nutně opakovaný zvyk, ale o jednorázově prováděnou činnost; tedy dokouřit jednu, hned nato si zapálit další a takto třeba vyhulit krabku na posezení – ale ne nutně pravidelně.

iceT

Aha,tak nic,tak pardon.:-)