Bercou

Liga Mistrů

Jaký je rozdíl mezi mistrovskou a nemistrovskou částí Ligy mistrů?

Odpovědi
Psychotic

Jména těch částí to říkají jasně. V mistrovské části zápasí mistři jednotlivých států, v nemistrovské starují týmy ze států, které mají více než jedno kvalifikační místo v LM.

Rozdělení na části prosadili proto, že poslední dvě kola kvalifikace do LM byla až nezdravě závislá an náhodě, vylosovat si španělský nebo anglický tým znamenalo konec v soutěži a ty zápasy byly bezpředmětné (komu se chce dívat na zápas 10:0). To omezovalo počet diváků a taky finance ze sponzoringu týmů z méně fotbalově silných států, tak se zavedly dvě části, aby měly menší fotbalové státy šanci na postup do LM = víc prodejů TV práv, víc diváků po celém světě = víc peněz pro UEFA.

V nemistrovské části bývá víc diváků, větší zisky z reklamy a kvalitnější fotbal. Organizačně je tu ten rozdíl, že nemistrovská část má jen dvě kola. Co se týče finančních odměn pro týmy a získaných koeficientů, žádný rozdíl není. Vyhrát v nemistrovské části má stejný efekt jako vyhrát v mistrovské.

BeryBery

Rozhodně v ceně komodity a objemu investic do reklamy :)