Lidstvo – jeho novy směr

Tak studena valka je pryc, uz neni proti komu valcit. Tak mi to pripada,ze cely lidstvo jako by na neco cekalo.Podle me, je nase nejvetsi vyzva pruzkum vesmiru a navazani kontaktu s dalsimi bytostmi ve vesmiru.Budou nove pracovni prilezitosti,nove vyzvy, nove technologie atd. Co vy si myslite, kudy by se lidstvo melo vydat, aby melo novy cil?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak jsi přišel na to, že není proti komu válčit. Každý den se někde válčí, všechny mocnosti vyvíjejí nové a nové zbaně. Kde by jsi chtěl brát a tak rozsáhlý vesmírný výzkum. Obyčejné lidi zajímá daleko více z čeho se zítra nají.

Další odpovědi
fcoop

Je docela reálné,že už nějakou dobu probíhá 3. světová válka,ale moc lidí,zdá se,si to neuvědomuje. Začala 11.září 2001 a konec je v nedohlednu.
Je to válka,ve které se zajatci neberou a která nemá žádné „zákopy“ a ani pravidla.
Bojuje se úplně všude,všemi prostředky a jde o všechno.
Kdyby nebylo Američanů – tzv. „paranoidních“,za­žili bychom ji na vlastní kůži také. Všichni by jí ochutnali.
Když Amík uvidí mravence,jak si to někam mašíruje,hned je mu podezřelý a udělá nějaká opatření. Ale můžu se jim divit – po 11.září?
Proč a jak TO celé vzniklo – to je úplně jiná píseň.
Vesmír – pěkná záležitost. Ale v době,kdy třetina lidské populace trpí podvýživou je to utopie.

Reezo

Jde o to, že technologie se už stávají docela těžko kontrolovatelné. Myslím si, že lidstvo je furt v chaotickém stavu a neustále tu hrozí ozbrojené konflikty. Aby se lidstvo posunulo na novou úroveň tak by se musela změnit naše psychologie. Zatím je člověk vychovávan k materializmu a peníze k tomu pomáhají udržet tento systém. Máš tu taky rasovou nenávist a předsudky.

Jinak lidstvo nezná ještě ani planetu na které žijeme a už se ženeme na jiné planety 🙂 Podle mého názoru, by bylo lepší vyřešit všechny lidské spory a spojit se lidstvo jako celek. Vystupovat tedy jako jednotná rasa, než se začne expandovat do vesmíru.

zjentek

vždyť cíl už je- pracovat za odměnu! Celý systém existence lidstva je tomu nastaven a nikdo to přeci nechce měnit (až na pár teroristů a mladejch, co čas od času vystřílej ňákou školu nebo tak). Chceš novej cíl? Pracovat pro radost ze života, pro lásku, pro smysl vývoje a pokroku nebo tak něco? To by šlo, jenže za co si pak ti dobří, hodní a pracovití lidé koupí TV, PC, HTC, THC, LSD a léky? :o
Doplňuji:
resumé- vyhladit nás třeba ..každého jednoho, který se ráno dívá do zrcadla a naprosto přirozeně, bez vlastního vlivu, mu probíhá hlavou: jsem dobrý člověk, dneska zase ukážu světu, jak jsem úspěšný a jak se cítím skvěle.. toť nový cíl :o