Lidský chrup

Ahoj! Potřebovala bych vědět, kolik má člověk zubů, jaké jsou druhy zubů a jejich jednotlivý počet…Předem děkuji.

Odpovědi
standa

Dospělý a zdravý člověk má 32 zubů rozdělených do 4 shodných kvadrantů (vlevo dole, vpravo dole, vlevo nahoře, vpravo nahoře), každý kvadrant se skladá z :
2 řezáky – jednička a dvojka
1 špičák – trojka
2 premoláry*) – čtyřka a pětka
3 stoličky – šestka, sedmička a osmička

*) první stoličky nebo-li třenovce

Dětský chrup se skládá ze 20 zubů (po 5-ti v každém kvadrantu)
2 řezáky
1 špičák
2 stoličky

FiveGirls

Dobrý den,dospělý člověk má 32 zubů,ale přesné umístění si nepamatuji.