ANJELIK97

Lidské kosti ve škole!

Dobrý večer, ve škole probíráme v „laborkách“ lidské kosti a jeden nejmenovaný student se zeptal učitele, zda jsou ty kosti pravé… no a profesor řekl, že jsou pravé.Škola má těch kostí tak cca 100 a né od jednoho člověka, ale od vícero lidí(i dětské kosti si myslím, protože byly hodně malé).Sám říkal že to je zakázané no je to normální? Hodně mě to zarazilo :( Možná kecá, ale nemyslím si :/ doplňuji, že se z nich nejlépe naučí, protože tam jsou veškeré detaily jsou prej nějak očištěny a natřeny látkou či roztokem. :D Jakej máte názor?

Nejlepší odpověď
anonym

Anjelik97, a co teď vlastně řešíme? Buď ráda, že nestuduješ medicínu, tam by sis užila i jiných specialitek než jsou řádně očištěné a hygienickým předpisům vyhovující lidské ostatky. Pokud si člověk přeje věnovat své tělo po smrti k vědeckým účelům, tak na tom přece nic není. Školní pomůcky dostáváte do rukou čisté a bez rizika, že Vás ohrozí saháním na ně na zdraví.
Nejde brát informace učitele bez nějakého dalšího rozumování a dotazování se kolem dokola? Není v takovém případě lepší ptát se učitele ještě na další podrobnosti? Určitě by rád Tvou zvědavost uspokojil.

Další odpovědi
M.

Můžeš před svou smrtí podepsat povolení, aby tvé tělo sloužilo například pro učení, výstavy apod. Pokud mluví pravdu, tak pochybuji, že by šel na hřbitov a vykopal tam pár koster.
Názor na to žádný nemám.

huxa

Jestli si nedělal legraci, je to možné. Také jsi ale neuvedl, jakou školu studuješ.
Na mé základní škole měli kosti umělé, ovšem od muže, který opravdu existoval-vzaly se jeho kosti, udělaly se formy a poté se v nich vyrobily kosti umělé a nakonec se ty pravé vrátily dotyčnému

Lucijej

Normální to je. Dříve byly k dispozici pouze pravé kosti. My jsme je na základce taky měly.

dj.david1234

No fuj

panxnotdead

Někde jsem četl, že se nějaká stará babička chce být kostrou ve škole. :D No, bral bych radši umělé :)