Miru1

Lidl – je český obchod nebo ne ?

Je Lidl český obchod nebo zahraniční?

Nejlepší odpověď
ondra07

Lidl je původem německý diskontní potravinový řetězec, který spolu se společností Kaufland spadá pod skupinu Schwarz Group.

Kromě potravin nabízí Lidl ještě kosmetiku a další zboží – textil, boty, květiny či vybavení domácností.
Doplňuji:
Tak mě ještě napadlo dát jsem pobočky, na kterých se Lidl nachází :)) Jentak pro zajímavost…

Další odpovědi
terry

Ne. Lidl není český obchod.

Lidl – mezinárodně činná podnikatelská skupina

Jsme úspěšný potravinový řetězec, který si silnou expanzí zajistil růst za hranice Evropy.

hanulka11

není český -mě připadá ,že zboží má spíš jako polské

suaeda

Českých obchodů již máme hodně málo. A českého zboží v obchodech ještě méně.
LIDL myslím patří pod německou společnost REWE, kam jak zde již bylo uvedeno patří i Kaufland.
Co se týče zboží v supermarketech tak občas porovnáváme s kámošem, který pracuje v Rakousku. Jednak v Rakousku nepatří LIDL mezi nejlevnější (tam je uznáván HOFER) a jednak je tam známo, že nemá příliš kvalitní zboží. Co nás nejvíce dokáže rozesmát? Když někdy jdeme společně do LIDLu a kamarád mi povídá. Tak tohle sezonní zboží, které je zde u nás jako novinka již prodávali v Rakousku před 1 – 2 měsíci. Takže k nám jde nové zboží později a asi i trochu přebrané.

Mapel

Zahraniční řetězec zaměřený na zboží z Polska. Fígl je v tom, když firma z Polska získá zakázku a její prodejní cena je pod náklady výroby, je tento rozdíl ze strany státu dotován. Tady je důvod i těch cen.