Pokročilý

Lidi,jsem strašně otrávená.Propadám skepsi,protože nemůžu najít" úplně normální práci".

Příští měsíc mi příjde poslední podpora a na dávky ssp nemám nárok,protože máme jeden příjem.Manžel sice vydělává,ale když bude živit i mě a zaplatí,,co je třeba,budeme před výplatou louskat šváby.Pracovala jsem od 18ti let,nejdříve v oboru a když se zemědělství dostalo do kytek,tak jsem se rekvalifikovala.Jediné období,kdy jsem nepracovala byla mateřská.A vlastně i na té mateřské jsem snadněji sehnala brigádu.
Omlouvám se,že si tady vylévám své bebí,ale opravdu,když to vezmu kolem a kolem,v globálu,kam se ztratila práce? Skončíme tak,že budeme praktikovat výměnný obchod?
Někdo může namítnout,že můžu být osvč.Ale kdo bude ke mě,jako k živnostníkovi chodit,když nejsou mezi lidmi peníze? Nemůžeme být všichni prodejci,manažeři,řídící pracovníci....Nežádám o radu,ale o zamyšlení.Děkuji.
Doplňuji:
Poslala jsem životopis snad i do pekla,nebráním se dojíždění nebo práci na částečný úvazek. I na uklízečku se konají výběrová řízení,nekecám.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jsem dva roky na pracáku a s práci je to na nic.Pořád někam chodím a pořád ta stejná písnička.Tolik životopisů co jsem poslal tolik jsem za život nenapsal dopisů.Kdyby aspoň na ty životopisy odpověděli,ale nic.Je potřeba vydržet a nevzdat to.Držím všem polce,aby se zadařilo.

Další odpovědi:

Zlatý

Taky sháním, ale jsem v jiné situaci - rok a půl na MD a jednak korunky doma chybí, jednak mi z plenek a kašiček trochu hrabe. Hledám převážně na serveru práce.cz, v sekci brigád, co taky s malým dítětem a bez hlídání, včera mě tam ale zaujalo tohle:
http://www.prace.cz/…
Tak koukněte, zda by to nezajímalo i Vás, je to celorepublikové.
Jinak vyplatí se hledat i v sekcích brigády, občas je tam něco, co zaměstnavatelé zadají jako brigádu, ale vyklube se z toho HPP.
Nebo vzít brigádu a hledat dál, přeci jen je to lepší, než zůstat bez příjmu.
Hodně štěstí!

Bronzový

Maminka i já máme stejný problém... Není žádná práce.. Mě je 20, mám vystudovanou Silnoproudou energetiku - prý obor, kde je nedostatek zaměstatců a za rok obepisování firem jsem nesehnala absolutně nic! :( Je to děs!!
Doplňuji:
Mimochodem, žiju v Praze.. Takže když nejde sehnat nic tady, tak jde jinde ano??? Je to hrůza a nikdo to neřeší... Já jsem z toho pomalu šílená... Protože je živý napůl rodiče a napůl přítel, se kterým žiju a já se jen válím doma! Je to hrůůůza!
Letos se hlásím na medicínu, od mala mě to zajímá, ale mám strach z krve a ostrých předmětů, takže pro mě zdrávka nebyla dobrou volbou (hlásím se na fyzioterapii) a pokud to nezvládnu, tak opravdu nevím, co budu dělat.. :( Jediná práce je např. v mcdonald, kde nikdo pracovat nechce - celou dobu Vás jen buzerují jako bandu blbců... Já omdlévám při teplotě 25°C, nesnesu horko a tam je na kuchyni v létě i 40°C... Takže opravdu propadám PANICE! :(

Zlatý

A proto se bude chodit do důchodu až v 73 létech. Jsou to vyklepané makovice. Podívejte se kolik fabrik zdechlo. Dokonce i sklářský průmysl, naše staletá chlouba.
A nejvíc mně může rozčílit názor že můžeme cestovat. Ubohé.

Přeji Vám ať se na Vás usměje štěstí!!

Diskuze k otázce

Pokročilý

coco

Valky,máte velkou výhodu. Jste mladá, bez závazků (předpokládám)zkuste vyrazit do ciziny. Třeba zrovna v Německu Vám s Vaším zaměřením utrhnou ruce. A co se týče medicíny, vím že i fyzioterapeuti chodí na patoligii. Alespoň jsem pár už takových potkala. Zkuste něco, kde krev neteče. Psycholog, psychiatr...

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.