Lidé řeší cizí přikrývání hlavy – co naše zvyky?

Když tu lidé řeší islám, proč tedy nezakazují nosit přikrývku hlavy i řeholnicím? (V naší kultuře je zakrývání hlavy mnohem delší tradice – už druidové nesměli ukazovat vlasy, neboť v nich tkvěla druidova síla.)

To mne podržte, já žil v domnění, že řehole vyžaduje háv, do něhož odívá se tělo celé, kamž i samopal skryl by se, jakož i kterákoli trhavina.

Nejlepší odpověď
isteron

Tu skôr neide o hlavu, ale o to, že sa zakrýva celá tvár tak, že sa nedá kontrolovať pravosť preukazov podľa tváre, nedá sa zistiť pohlavie osoby a ľahko sa dajú pod odev schovať pásy s náložami a zbrane.
Hlava sa u žien schovávala aj u nás. Až donedávna nosili ženy na vidieku šatky, vlniaky, v kroji sú známe čepce pre vydaté a klobúky.
Ale nezahalovala sa celá tvár a celá postava, aby sa nedala zistiť pravá identita.

Další odpovědi
Nerevarin

Tady nejde o to jak to vypadá, ale co to představuje. Srovnávat to s řeholnicemi je absurdní. Řeholnice si svůj osud podle mě většinou vybrali sami, žili v určité filosofii, ale to jak se oblékali, nebo chovali, necpali ostatním. Řeholnice jsou určitá komunita žijící souběžně s našimi tradicemi a historií. Muslimky se zakrývají na základě diskriminačního nařízení, jejichž tvůrci nechtějí, aby jim někdo očumoval ženy, ale oni ostatní cizí ženy očumovat samozřejmě mohou. Nelíbí se mi zahalování muslimských žen, protože pokud je někdo zahalený a zakuklený, vyvolává to ve mě nedůvěru vůči němu a zároveň to na mě působí, že on nechce abych ho identifikoval, čili chce se přede mnou skrývat a tudíž mi on sám nedůvěřuje. Zahalování žen je naprostá hovadina a my nesmíme dopustit, aby nám tady nějací kozomrdi diktovali, co smíme a co nesmíme. Dnes třeba v Londýně a dalších městech je nezahalená žena v některých částech města vystavena nebezpečí mininálně verbálních útoků, či zákazu do těch oblastí vstoupit. O tom, že znásilnit nezahalenou ženu je podle těchto zarostlých kávěnek v pořádku ani snad raději nebudu hovořit. A tvoje rádobyvtipná poznámka o samopalu a trhavině. Tady nejde tak o násilný terorismus, jako o plíživé rozpínání a požadování dalších a dalších práv a ústupků. Problém je, že zakázat zahalování je ošemetná věc, protože to narušuje svobodu jedince. A to je přesně to, co oni budou dělat. Hledat skulinky v systému a kdykoliv se nám něco nebude líbit, zvednou svůj prst a řeknou „ale vy se chováte jako rasisti a nacisti, když nám tohle neumožníte“. Fakt, že oni sami jsou stokrát více netolerantní vůči ostatním než my, to už je nezajímá. A pokud to necháme dojít tak, jako ve Švédsku, Francii, Anglii, Holandsku, Německu a dalších vyřízených zemí, tak jsme v háji, to si pamatuj. Nevím kolik ti je let, ale přílišná humanita, tolerance a liberalismus vedou jedině k tomu, že tě ti druzí sežerou zaživa.

Drap

Máš v tom zmatek. Dříve se také lidé tloukli kyjem po hlavě, když se potkali. A to bychom určitě nechtěli tady zavádět. Řeholnice patří do naší kultury.

mojitek

no,řeholnice jsou sice zahaleny,ale za 1. -ne tak ortodoxně,jako např. včetně obličeje.Mimoto křestané chodí normálně oblékaní,zahaleni jsou jen ti co slouží v kostele.
za 2.- islámské ženy mají i zakázáno se usmát na jakéhokoliv muže,tím nemyslím koketní úsměv,tím je myšlen takový ten přirozený úsměv/mají nakázáno mít kamennou vář aby si dotyčný muž"moc nemyslel.Hlavně toto „náboženství“ hlásá tak odporný věci,že se vůbec divím proč není už dávno v civilizovaných zemích zakázáno !

Mc Merkurion

… no já neřeším,čím si přikrejvá hlavu,ale toho,že kdo si přikrejvá hlavu,je většinou islámista (když to neni strejka od vedle v těchto mrazech) a ty to v tej hlavě nemaj v pořádku >>> a mimochodem,řeší se islám,protože v islámu,když se nepodrobíš,tak tě potrestaj,civi­lizovaným náboženstvím je to fuk

… vic raději psát nebudu,to by mě hned smázly …

anonym

Přikrývka hlavy u kohokoliv nábožného má svůj ortodoxní význam, taky nevím, proč někteří uživatelé směřují či ukazují „ven“ někdy kolikrát, až s pokryteckou vášní, vždyť v tuzemsku je místa a nevyřešených otázek víc než dost.

Šidlo

mňa to tiež šokuje…

moja prababka nosila na verejnosti čepiec/šatku od svadby až do smrti.....bola silná katolíčka, žila v bratislave, ostatné ženy z tej štvrte tiež nosili od svadby čepiec…a bohatí ľudia v centre mesta až do konca WW2 nosili vonku klobúky.....bolo proti etikete chodiť bez klobúka…potom prišli komári a etiketu zakázali.....len na čepce nemali.....babičky ich ubránili 🙂

viete, česi a slováci radi vyčítajú ostatným národom to ,čo sami robia – či už dobré, neutrálne alebo zlé…niekedy je to až komické