Avatar uživatele
Vasilcz

Licence Windows.

Zdravím,
koupil jsem NB s Win. Když to přeinstaluju na jinej OS a budu se chtít k tomu vrátit, můžu použít ten CDkey, kterej mám nalepenej na spodním krytu NB?
Doplňuji:
A ještě by mě zajímalo, jestli pak k té opětovné instalaci Win můžu stáhnout jakýkoliv, co najdu na netu (instalačky). I ty na různých forech.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Na ty původní Windows ano, a dokonce musíš jej použít. Ten Windows koupený v notebooku je OEM licence a to znamená, že je svázaný s tímto konkrétním kusem notebooku, kdybys použil jiný key, tak se ti nepovede aktivace Windows.
Doplňuji:
Musí to být OEM distribuce a u starších Windows i stejná jazyková varianta a stejná verze (home/pro) (novější to obsahují vše na jednom médiu) a čistý instalák lze použít bez obav; upravované jen na vlastní nebezpečí, často bývají (nekvalitně) cracknuté, všelijak upravované, potenciálně zavirované a legální key s nimi nemusí být zadobře.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Ja osobne bych to neriskoval …muzes porusit zarucni smlouvu…:D..nej­drive si to zjisti v papirech pak konej a ano melo by to jit ..udelal bych si ale clon onoho widndows na jinej HDD
Doplňuji:
popripade muzes mit v pc 2 OS..nebo si porid jeste jeden DHH a tam si nahraj novy OS a pokud bude treba jen vymeni HDD je to lepsi nez prehravat celej OS a pak to vracet ..moznosti je vice

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Známemu se stalo, že na notebooku Lenovo mu odešel HD, na kterém byla umístěna instalační část win 7. Tím že si pořídil nový HD tak o OEM instalačku přišel. Naštěstí na internetovém foru v angličtině našel odkaz na instačku OE přímo na serveru microsoftu, kde po zadání svého původního key pro OE Win si stáhl instalační program. Nainstaloval na nový HD v notebooku a vše funguje tak jak má včetně ověření. Tento postup u nás zatím není moc znám ale na zahraničních forech jej zmiňují často.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek