Vasilcz

Licence Windows.

Zdravím,
koupil jsem NB s Win. Když to přeinstaluju na jinej OS a budu se chtít k tomu vrátit, můžu použít ten CDkey, kterej mám nalepenej na spodním krytu NB?
Doplňuji:
A ještě by mě zajímalo, jestli pak k té opětovné instalaci Win můžu stáhnout jakýkoliv, co najdu na netu (instalačky). I ty na různých forech.

Nejlepší odpověď
cochee

Na ty původní Windows ano, a dokonce musíš jej použít. Ten Windows koupený v notebooku je OEM licence a to znamená, že je svázaný s tímto konkrétním kusem notebooku, kdybys použil jiný key, tak se ti nepovede aktivace Windows.
Doplňuji:
Musí to být OEM distribuce a u starších Windows i stejná jazyková varianta a stejná verze (home/pro) (novější to obsahují vše na jednom médiu) a čistý instalák lze použít bez obav; upravované jen na vlastní nebezpečí, často bývají (nekvalitně) cracknuté, všelijak upravované, potenciálně zavirované a legální key s nimi nemusí být zadobře.

Další odpovědi
badisko

Ja osobne bych to neriskoval …muzes porusit zarucni smlouvu…:D..nej­drive si to zjisti v papirech pak konej a ano melo by to jit ..udelal bych si ale clon onoho widndows na jinej HDD
Doplňuji:
popripade muzes mit v pc 2 OS..nebo si porid jeste jeden DHH a tam si nahraj novy OS a pokud bude treba jen vymeni HDD je to lepsi nez prehravat celej OS a pak to vracet ..moznosti je vice

suaeda

Známemu se stalo, že na notebooku Lenovo mu odešel HD, na kterém byla umístěna instalační část win 7. Tím že si pořídil nový HD tak o OEM instalačku přišel. Naštěstí na internetovém foru v angličtině našel odkaz na instačku OE přímo na serveru microsoftu, kde po zadání svého původního key pro OE Win si stáhl instalační program. Nainstaloval na nový HD v notebooku a vše funguje tak jak má včetně ověření. Tento postup u nás zatím není moc znám ale na zahraničních forech jej zmiňují často.