Galax

Licence k provozování serveru, je nějaká potřeba? jak jí získat?

Zdravím, mam v plánu zprovoznit svůj server, který bych (tedy části místa toho serveru) pronajímal ostatním lidem kteří by si na něm mohli server zřídit. Potřebuji na to nějakou licenci? Popřípadě jak jí získám? Děkuji

Odpovědi
Michal Kole

Licenci snad ani né, ale živnostenský list ano

Pokud by jsi provozoval internetovou kavárnu tak musíš mít multilicenci od MS k tomuto účelu.

na webhostingových serverech obvykle bývá nějaká varianta linuxu a ten je zdarma